تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

عملیات اجتماعی و فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز شد

  • 14 آبان 1399 - 21:12

بندرعباس – مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان از آغاز عملیات اجتماعی و فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد عصر چهارشنبه در جلسه آغاز عملیات اجتماعی و فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی در استان هرمزگان بیان داشت: عملیات اجتماعی و فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی از ۱۳ آبان ماه در سراسر کشور آغاز شد و تا ۱۳ دی ماه همزمان با سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی ادامه خواهد داشت. در این عملیات فرهنگی تمامی دستگاههای فرهنگی استان اعم از سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، خبرگزاری مهر، سپاه امام سجاد (ع)، بنیاد شهید استان، اوقاف استان، ستاد امر به معروف، صدا و سیما و سایر دستگاههای متولی فرهنگی و رسانه های مکتوب و خبرگزاری ها در راستای این عملیات فعال خواهند شد.

وی عنوان کرد: در فاز اول شیوع بیماری کرونا شاهد حضور پر شور و معنوی مردم بودیم. تمامی مردم به کمک دولت و نظام آمدند و به هموطنان خودشان از نظر مالی، معنوی کمک کردند. در طرح مواسات هم تمامی دستگاههای اجرایی و فرهنگی از جمله سپاه پاسداران حضور فعالی در کمک رسانی و اهدا بسته های معیشت به مردم داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهار داشت: در فاز دوم پاندومی کرونا در کشور به به تبع آن در هرمزگان بر آن شدیم تا عملیات فرهنگی و اجتماعی شهید حاج قاسم سلیمانی را در سطح استان با همکاری دستگاههای متولی و با محوریت مردم اجرایی کنیم. در این طرح تمام مردم و سر شبکه های اجتماعی باید فعال شوند و به میدان بیایند.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی استفاده از لوازمات بهداشتی مانند ماسک و عدم سفر و رعایت فاصله گذاری اجتماعی کلیدی ترین فعالیت در راستای کاهش بیماری کرونا خواهد بود، خاطرنشان کرد: برای فرهنگ سازی موثر در جامعه باید از لایه های دستگاهها و ساختارهای اداری و سازمانی بیرون بیاییم و از توان مردمی استفاده بهینه و موثری داشته باشیم.

حجت الاسلام انصاری راد ابرازداشت: شبکه روحانیون مستقر در مساجد و روستاها، روحانیون طرح هجرت، ائمه جمعه، هیات های مذهبی، مداحان و ذاکران اهل بیت، بانوان عرصه فرهنگی، اجتماعی و دینی، شاعران آئینی، بسیج اقشار، پایگاههای بسیج، قرارگاه تحول محلات، اهالی رسانه ظرفیت های تاثیرگذار در جامعه هستند که باید پای کار بیایند تا بتوانیم همچون زمان دفاع مقدس از این برهه تاریخی عبور کنیم.

وی افزود: ۹۵۰ نفر مبلغ در سطح استان حضور دارند، همچنین هزار و ۶۰۰ هیات مذهبی و ۲ هزار و ۲۰۰ مداح و ذاکر در کنار ۲۵۰ نفر بانوان فعال دینی و حضور بسیجیان می تواند یک منبع عزیم و تاثیرگذار در امر فرهنگی و اجتماعی باشد که باید از این ظرفیت به نحوه احسن استفاده کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها