عملیات ویژه نیروهای عراق برای تامین امنیت دروازه کربلا

  • 11 مرداد 1400 - 0:05


نیروهای مشترک عراق عملیات‌هایی را در راستای تمهیدات امنیتی به منظور تامین امنیت زائران در مسیر تشرف به کربلای معلی در ماه محرم انجام دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، فرماندهی عملیات کربلای معلی روز یکشنبه اعلام کرد که به منظور آمادگی برای ورود به ماه محرم و استقبال از زائران در عتبات عالیات مجموعه اقداماتی را برای تامین امنیت شهر کربلا و پیرامون آن انجام داده است.

به نوشته پایگاه خبری موازین نیوز، در بیانیه فرماندهی عملیات کربلا آمده است: در راستای آمادگی‌ها برای ورود به ماه محرم، فرماندهی عملیات کربلای معلی با نظارت سرتیپ مجید حمید جانشین فرمانده عملیات کربلا و از طریق تیپ خط شکن ماموریت خود را در جستجو و پاکسازی منطقه جرف النصر و منطقه الهوته انجام داد.

بر اساس این بیانیه، در عملیات روز یکشنبه نیروهای فرماندهی عملیات کربلا مهمات و انواع مختلف پرتابه‌های جنگی به جای مانده از داعش کشف و توسط یگان مهندسی میدانی این نیروها ضبط و خنثی شد.

جرف النصر در شمال استان بابل و جنوب بغداد که قبل از آزادی از چنگ داعش «جرف الصخر» نامیده می‌شد، شهری راهبردی برای دسترسی و ورود به کربلای معلی است و از  همین رو «دروازه کربلا» خوانده می شود.

جرف الصخر در مهر ماه ۹۳ و طی عملیاتی با نام «عاشورا» به فرماندهی سردار شهید قاسم سلیمانی آزاد شد.

جرف النصر برای دولت عراق و دستگاه‌های امنیتی آن از اهمیت راهبردی برخوردار است، به ویژه اینکه در ماه محرم و صفر هر سال این مناطق محل تردد صد‌ها هزار نفر از شیعیان به استان‌های جنوبی به ویژه کربلای معلی در ایام عزاداری حضرت امام حسین(ع) است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0