تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

«عون» و «ماکرون» درباره تشکیل دولت جدید لبنان رایزنی کردند

  • 17 آبان 1399 - 8:18

رؤسای جمهور لبنان و فرانسه در جریان تماس تلفنی مشترک با یکدیگر در خصوص آخرین تحولات مربوط به تشکیل کابینه جدید لبنان به رایزنی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان با «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد. دو طرف در جریان این تماس تلفنی در خصوص آخرین تحولات مربوط به تشکیل کابینه جدید لبنان بحث و تبادل نظر کردند.

طرف های لبنانی و فرانسوی در این تماس تلفنی همچنین در خصوص راهکارهای تقویت روابط دوجانبه بیروت و پاریس به گفتگو و رایزنی پرداختند. میشل عون در این تماس تلفنی تأکید کرد که تمام تلاش خود را برای تشکیل هرچه سریعتر دولت جدید لبنان به کار خواهد بست.

تماس تلفنی ماکرون با عون درحالی است که گفته می شود فرانسوی ها در موضوع تشکیل کابینه جدید لبنان مداخله می کنند. در همین ارتباط، «وفیق ابراهیم» تحلیلگر سیاسی لبنان گفته است که آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها شروطی را برای سعد الحریری نخست وزیر مکلف لبنان در راستای کنار گذاشتن حزب الله از کابینه تعیین کرده اند.

وی تأکید کرده است: حریری مشروعیت خود را از آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها می‌گیرد تا یک کابینه بدون حزب الله تشکیل دهد. ابراهیم تأکید کرده است: آمریکا و فرانسه با یکدیگر توافق کرده اند که سعد الحریری به بهانه تشکیل دولت متخصصین، وارد عمل شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها