عکاس پیشکسوت دفاع مقدس در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد

  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

پیکر احمد نصیرپور عکاس خبری پیشکسوت و با سابقه سال‌های دفاع مقدس، صبح امروز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، احمد نصیرپور عکاس خبری پیشکسوت کشور سال 1338 در هشترود به دنیا آمد؛ از سال 1355 در دبیرستان‌ کار عکاسی را آغاز کرد و در سال 1360 به عنوان خبرنگار عکاس به استخدام سرویس عکاسی کیهان در آمد و در سال 1383 در همین روزنامه بازنشسته شد.

وی عکاسی در کیهان را با عکاسی جنگ آغاز کرد. عکس‌های معنادارش از جبهه‌های جنگ عراق با ایران در نشریات متعدد داخلی و خارجی  منتشر شد؛ یکی از معروف‌ترین عکس‌های او،  ثبت تصویر  رزمنده‌ی 13 ساله‌ای است که تفنگ‌اش هم  قد خودش بود.

عکس , عکاسی , دفاع مقدس , عکاس خبری ,

نصیرپور در طول جنگ هشت ساله تحمیلی در عملیات‌هایی نظیر: طریق‌القدس، کربلای چهار، آزادسازی خرمشهر، یگان غرب خیبر، والفجر مقدماتی، والفجر سه و پنج و … حضور داشت.

این عکاس پیشکسوت به گفته خود، عاشق عکاسی از کودکان بود و در همین راستا بخش عکاسی «کودک و خانواده» را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به راه انداخت.

دبیری سرویس عکس مؤسسه کیهان، دبیری جشنواره عکس کودک و نوجوان، کسب مقام اول مسابقه عکس فقر و فقرزدایی،  مقام نخست مسابقه عکس ورود آزادگان و… از جمله سوابق و دستاوردهای هنری این عکاس فقید به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0