تاریخ : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021

غربالگری سرطان روده بزرگ در استان سمنان انجام می‌شود

  • 28 اردیبهشت 1400 - 18:35

سمنان- معاون درمانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی سمنان بابیان اینکه غربالگری سرطان روده بزرگ در سطح بیمه‌شدگان استان انجام می‌شود، گفت: این اقدام برای افراد بالای ۵۰ سال اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید بهمنش بعدازظهر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری مدیریت درمان تأمین اجتماعی به میزبانی این اداره کل در سمنان ضمن بیان اینکه برنامه غربالگری سرطان کولورکتال (روده بزرگ) به بیمه‌شدگان و کارکنان تأمین اجتماعی در حال انجام است، ابراز داشت: این طرح برای افراد بالای ۵۰ سال اجرا می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه پیشگیری مهم‌تر از درمان است و می‌بایست در این حوزه گام‌های اساسی برداشت، افزود: امروز سرطان‌ها به بالاترین عامل مرگ‌ومیر افراد بدل شدند که در صورت تشخیص زودهنگام قابل‌درمان بوده و امکان کنترل آن فراهم خواهد بود.

معاون درمانی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان سمنان بابیان اینکه سالانه هزاران مورد ابتلاء به سرطان در ایران شناسایی می‌شود، ابراز داشت: وجود برنامه‌هایی نظیر غربال‌گری می‌تواند به افزایش آگاهی بین عموم جامعه منتهی خواهد شد لذا ارتقا و گسترش روش‌های تشخیص زودهنگام در کنترل سرطان‌ها بسیار ضروری و مؤثر است.

بهمنش بابیان اینکه در اجرای این طرح بیماریابی و شناسایی افراد مستعد ابتلاء به سرطان روده بزرگ توسط پزشک عمومی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: ارزیابی‌های کامل‌تر و ارائه خدمات مناسب به پزشکان متخصص ارجاع و در سطوح مختلف بهداشتی و درمانی، ساماندهی درمان و مراقبت بیماران اجرایی می‌شود.

وی بابیان اینکه با اجرای مناسب این برنامه می‌توان گام بلند و اساسی را در حفظ و ارتقا سلامت بیمه‌شدگان هم استانی‌ها برداشت، افزود: لزوم توجه هرچه بیشتر به افراد دارای سنین بالا و بیماری‌های زمینه، افزایش آگاهی همگانی به‌ویژه افراد با سنین پرخطر د این برنامه پیگیری می‌شود.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها