غرق‌شدگی ۸۵۸ نفر در 6 ماهه نخست امسال/ ۳۱۶ جان‌باخته در رودخانه‌ها

  • 30 مهر 1399 - 10:32


در نیمه نخست سال جاری ۸۵۸ نفر به دلیل غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند؛ این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۹۵۹ نفر بود، ۱۰.۵ درصد کاهش یافته است.


به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، در شش ماهه اول سال جاری از کل تلفات غرق شدگی در کشور ۷۱۲ نفر مرد و ۱۴۶ نفر زن بودند.

در این مدت استان‌های خوزستان با ۸۸، مازندران با ۸۴ و گیلان با ۷۱ فوتی بیشترین آمار تلفات غرق شدگی را داشته‌اند. این 3 استان نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲.۹، ۳.۴ و ۱۲.۳ درصد کاهش تلفات داشته‌اند.

۳۱۶ جان باخته در رودخانه‌ها

شمار جان‌باختگان در رودخانه‌ها همواره در صدر تعداد جان باختگان ناشی از غرق‌شدگی قرار داشته است. در شش ماهه ابتدایی امسال نیز ۳۱۶ نفر از هم‌وطنان در رودخانه‌ها جان باخته‌اند که ۲۶۶ نفر آنان مرد و ۵۰ نفر زن بودند.

پس از آن استخر کشاورزی با ۱۱۱، دریا با ۱۱۰ (۹۶ نفر خارج از طرح سالم سازی و ۱۴ نفر در محدوده ایمن سازی شده)، دریاچه مصنوعی و سد با ۹۲، کانال با ۸۷، استخر شنا با ۴۳، دریاچه طبیعی با ۳۰، حوض و حوضچه با ۱۸ و چاه با ۱۳ فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات را داشته اند. ۳۸ نفر نیز در سایر مکان‌های آبی جان باخته‌اند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0