تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

غیرقابل انکار بودن روایت‌های مربوط به ظهور امام زمان(عج)

  • 16 آبان 1399 - 17:04

مشهد ـ عالم اهل سنت عراقی با بیان اینکه روایت‌هایی که درباره ظهور امام زمان(عج) آمده، زیاد، متواتر و غیرقابل انکار است، گفت: سخن گفتن درباره امام عصر(ع) از آرمان‌های مردم عراق و اهل سنت است.

به گزارش خبرنگار مهر، شیخ عبدالقادر آلوسی ظهر امروز در همایش مجازی بین‌المللی «جهان در افق ظهور»، با بیان اینکه سخن گفتن درباره امام زمان(ع) از آرمان‌های مردم عراق و اهل سنت بوده است، گفت: همه مسلمانان و مذاهب مختلف درباره ظهور و شخصیت ایشان اتفاق نظر دارند. ظهور ایشان در بسیاری از کتب اهل سنت و روایتهای مختلف آورده شده است.

این عالم اهل سنت عراقی با بیان اینکه روایت‌هایی که درباره ظهور امام زمان(عج) آمده، بسیار زیاد، متواتر و غیرقابل انکار است، افزود: ترمذی عالم اهل سنت نقل کرده که «اگر تنها یک روز از دنیا باقی مانده باشد خداوند آن روز را آنقدر طولانی خواهد کرد تا مردی از خاندان پیامبر اکرم ظهور کرده و جهان را پر از عدل و داد کند».

وی ادامه داد: فرقه صوفیه در عراق بر این باور است که مهدی یک شخص نیست بلکه یک مقام است، مانند مقام نبوت. همچنین آنها معتقدند که این مقام به فرد هویت می‌بخشد و فردی که در آخرالزمان ظهور می‌کند، جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد.

شیخ آلوسی با بیان اینکه در روایات زمان دقیق ظهور مشخص نشده است، لذا باید همه عصرها را عصر ظهور بدانیم، اظهار کرد: باید از همه امکانات دولتی و شخصی برای تحقق ظهور استفاده کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها