تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

فدراسیون “سرپرست‌ها” – ایسنا

  • 28 اردیبهشت 1400 - 5:39

رئیس و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از زمان روی کار آمدن، برای روسای همه ارکان و کمیته‌های این فدراسیون حکم سرپرستی صادر کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، فدراسیون فوتبال رفته رفته در حالی پوست اندازی و تعیین تکلیف روسا و مسئولان ارکان و کمیته‌های مختلف است. رئیس و هیات رئیسه این فدراسیون از زمان برگزاری انتخابات در دهم اسفند ۹۰، دو جلسه برگزار کرده و افرادی برای برای تصدی سمت‌های مختلف معرفی کرده‌اند.

اما نکته عجیب در انتصاب‌های اخیر، معرفی سرپرست به جای رئیس بوده که طبق قانون و اساسنامه مصوب سال ۹۹، فقط سه ماه قادر به فعالیت هستند.

در ایران، سرپرست به کسانی اطلاق می‌شود که برای مدت زمانی کوتاه به مدت سه ماه، به عنوان مدیر موقت فعالیت می‌کنند و حکمی برای ماموریت خود دریافت نمی کنند و در نتیجه دارای اختیارات تام همانند رئیس نیستند.

در فدراسیون فوتبال ، سمت‌های مهم و حیاتی مانند دبیرکلی، کمیته مسابقات، کمیته داوران، کمیته فوتسال، کمیته فوتبال ساحلی، کمیته بازاریابی و … فعلا با سرپرستان و روسای موقت اداره می‌شوند.

این اتفاق در شرایطی است که اساسنامه جدید فدراسیون که در پاییز ۹۹ مصوب شده است، محدودیتی را برای سرپرست‌ها در نظر گرفته است. «طبق بند ۸، ماده ۶۷، هر گاه پست دبیرکل یا هر یک از پست های فدراسیون فوتبال به هر دلیل از جمله استعفاء، اخراج، عزل، فوت و تعلیق، بلاتصدی شد؛ رئیس فدراسیون می تواند برای آن پست حداکثر به مدت سه ماه سرپرست تعیین کند. مگر اینکه در اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد.»

از زمان صدور حکم سرپرستی دبیرکلی فدراسیون فوتبال برای منصور قنبرزاده، حدود ۷۰ روز می‌گذرد و او تا ۲۰ روز آینده به طور قانونی قادر به فعالیت در این سمت است و بعد از آن باید حکم ریاست بگیرد یا سمت خود را ترک کند.

این تصمیمات گمانه‌زنی‌هایی را برای آینده برخی از سمت‌ها در ارکان و کمیته‌های مختلف مطرح کرده که ممکن است جابه‌جایی هایی در روزها و هفته‌های آینده انجام و نفرات جدید جایگزین شوند.

همچنین گفته می‌شود که فدراسیون قصد گرفتن استعلام درباره وضعیت افراد جدید دارد و سپس حکم ریاست برای آن‌ها صادر خواهد شد!

از ماه آینده، ماموریت سه ماه برخی از سرپرست‌ها تمام می‌شود. باید دید عزیزی خادم برای آینده این فدراسیون چه تبدیری را می‌اندیشد.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها