• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

فراخوان راهپیمایی در غزه برای دفاع از قدس مقابل «راهپیمایی پرچم»

  • 25 خرداد 1400 - 14:25


در پی قصد رژیم صهیونیستی برای برگزاری «راهپیمایی پرچم»، کمیته ملی راهپیمایی بازگشت جوانان فلسطینی را به قیام برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی فراخواند.

به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت ملی راهپیمایی‌های بازگشت امروز (سه شنبه) جوانان فلسطینی را به مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست و راهپیمایی آنها موسوم به «راهپیمایی پرچم» فراخواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «القدس»، در ابتدای بیانیه این هیأت اعلام شده که روز پانزدهم ژوئن باید به عنوان روز دفاع از مسجدالاقصی، حاکمیت ملی بر قدس، قیام در تمام فلسطین و اردوگاه‌های فلسطینی برای یاری قدس تعیین شود.

در ادامه بیانیه مذکور آمده، راهپیمایی پرچم تعرض آشکار به مقدسات اسلامی و قدس است و «جوانان انقلابی» به دشمن صهیونیستی و شهرک‌نشینان  اجازه تعرض به مسجدالاقصی و دیگر مقدسات اسلامی و مسیحی را نخواهند داد.

حدود ۳۰ سال است که صهیونیست‌ها یک راهپیمایی تحت عنوان راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی برگزار می‌کنند و با در دست گرفتن پرچم رژیم صهیونیستی شعارهایی علیه فلسطینی‌ها سر می‌دهند.

این راهپیمایی هر سال در دهم ماه می یعنی سالروز اشغال قدس شرقی به دست رژیم صهیونیستی برگزار می‎شود اما امسال به دلیل افزایش تنش‌‎ها در قدس، نبرد «شمشیر قدس» در آن زمان و شلیک هزاران موشک به سمت فلسطین اشغالی، به تعویق افتاد و قرار است امروز برگزار شود.

در همین زمینه رژیم صهیونیستی در راستای آمادگی برای راهپیمایی مذکور تدابیر امنیتی در قدس بویژه در بخش قدیمی آن تشدید کرده است.

گروه‌های مختلف مقاومت فلسطینی از حماس و جهاد اسلامی گرفته تا جبهه مردمی برای آزادی فلسطینی درباره این اقدام رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code