فراخوان مسابقه عکاسی «برگ‌ریزان تهران» منتشر شد

  • 15 آذر 1399 - 11:25

نخستین مسابقه عکاسی «برگ‌ریزان تهران» توسط انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران به دبیری ساعد نیک‌ذات برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مسابقه عکس «برگ‌ریزان تهران» را در دی ماه 1399 برگزار می‌کند. این مسابقه دربرگیرنده عکس‌هایی در محدوده‌ ‌شهر تهران و در مکان‌های عمومی، فضاهای شهری، زندگی روزمره، طبیعت ‌شهری، مبلمان شهری و بیانگر جلوه‌های پاییزی طبیعت در پاییز شهر تهران است. از تمامی علاقه‌مندان و هنرمندان عکاس دعوت می‌شود با مشارکت در برگزاری این رویداد عکاسی ضمن بهره‌گیری از رسانه‌ عکس، رویکرد فرهنگی و هنری خود را نسبت به طبیعت شهری تهران در معرض دید و نظر شهروندان تهرانی و جوامع شهری ایران در سطح ملّی قرار دهند.

اهداف جشنواره:

1- تشویق و کمک به تولید آثار عکاسی از برگ‌ریزان پاییز تهران

2- رویکرد عکاسانه به زیبایی‌ها و ویژگی‌های فصل پاییز در شهر تهران

3- زمینه‌سازی برای تبادل تجربه و استفاده از اطلاعات تخصصی بین شرکت‌کنندگان از طریق ایجاد فضای سالم رقابتی

شیوه اجرا:

به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کووید 19(کرونا) نمایشگاه آثار منتخب در زمان مناسب که از سوی ستاد مقابله با کرونا اعلام خواهد شد در یکی از نگارخانه‌های تهران در زمستان 1399 برگزار و به تمامی راه‌یافتگان به مسابقه گواهی شرکت و یک نسخه فایل دیجیتال کتاب این دوره اهداء می‌شود.

مراسم اختتامیه در تهران و بر اساس موازین اعلام شده از سوی ستاد کرونا اطلاع‌رسانی و برگزار می‌شود.

شورای سیاستگذاری

برزین ضرغامی، شاپور دیوسالار، محمدمهدی رحیمیان

دبیر

ساعد نیک‌ذات  

هیأت داوران

ابراهیم صافی ، مهدی وثوق‌نیا ، گلریز خانعلی‌زاده

گاه‌شمار مسابقه

1- آغاز ثبت‌نام: از ساعت 00:00 بامداد روز شنبه 15 آذرماه 1399   

2- پایان ثبت‌نام: ساعت 24 روز جمعه 5 دی ماه 1399   

3- انتخاب نهایی آثار: روز چهارشنبه و پنجشنبه 10 و 11دی ماه 1399   

4- اطلاع‌رسانی پذیرفته‌شدگان: روز جمعه 12 دی ماه 1399   

5- اختتامیه و اهدایی جوایز: پنجشنبه 25 دی ماه 1399  (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام  می‌شود) 

6- نمایشگاه: 25 دی ماه تا 3 بهمن ماه 1399 (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام  می‌شود) 

7- سایت جشنواره: https://nips.org.ir

جوایز:

الف) پنج عکاس برگزیده

تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ 50 میلیون ریال جایزه نقدی

ب) پنج عکاس شایسته تقدیر

3 تقدیر از سوی سازمان زیباسازی

2 تقدیر از سوی هیأت داوران

دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال جایزه نقدی

مقررات تخصصی

1- این مسابقه به صورت تک‌عکس برگزار می‌شود.

2- متقاضیان می‌توانند حدأکثر 7 اثر خود را با حجم حداقل 3 مگابایت و حداکثر 5 مگابایت به طوری که قابلیت چاپ در سایز بزرگ (90 در 60) را داشته باشد با رعایت مقررات اعلام شده در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

3- به راه‌یافتگان نمایشگاه به ازای هر اثر منتخب مبلغ 4 میلیون ریال و گواهی شرکت از سوی دبیرخانه اهدا می‌شود. (این آثار در آرشیو سازمان زیباسازی برای مصارف تبلیغی استفاده خواهد شد.)

4- این مسابقه در محدوده شهر تهران برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان باید مکان عکس را در سایت ثبت کنند. شرکت برای همه شهروندان تهرانی، مسافران داخلی، ساکنان و گردشگران خارجی در تهران آزاد است و شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی https://nips.org.ir پس از ثبت‌نام، آثار خود را برای حضور و شرکت در مسابقه بارگذاری کنند.

5- عکس‌های ارسالی که دارای امضاء، پاسپارتو، قاب، تاریخ، لوگو، واترمارک، حاشیه خطی و  یا  هرگونه نشانه‌های تصویری دیگر باشند و همچنین عکس‌های دست‌کاری شده (کولاژ ـ فتو مونتاژ)، پذیرفته نخواهد شد. این موارد توسط دبیرخانه از داوری حذف خواهند شد.

6- هرگونه اصلاح و تنظیم نور عکس تا حدی که سندیت عکس را مخدوش نکند آزاد است.

7- برگزارکننده توصیه می‌کند که آثار ارسالی مربوط به سال اخیر باشد. شایسته است آثاری که در جشنواره‌ها و مسابقات دیگر حائز رتبه شده و یا جایزه گرفته‌اند به این مسابقه ارسال نشوند.

8- شرکت‌کنندگان باید فایل آثار خود را تا ساعت 24 روز یکشنبه  30  آذرماه 1399 بر اساس قوانین اعلام شده در سایت بارگذاری کنند.

9- ارسال اثر به این مسابقه به منزله اعلام مالکیت اثر توسط ارسال‌کننده است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت‌کننده بوده و تصمیم‌گیری در مورد آن بر عهده دبیرخانه است.

10- برگزارکننده حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای استفاده در کاتالوگ، پوستر و اقلام تبلیغی مرتبط را دارد.

11- آثار ارسالی پذیرفته‌نشده عودت نمی‌شود و پس از داوری از سایت جشنواره حذف می‌شود.

12- اطلاعات فرم ثبت‌نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ بنابراین مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت‌کننده است.

سایت مسابقه:

https://nips.org.ir

آدرس دبیرخانه:

انجمن عکاسان ایران به نشانی تهران، خیابان خردمند جنوبی، خیابان نوشهر، پلاک 15 ساختمان شماره 2 خانه هنرمندان ایران، واحد 8 تلفن:88313089 (021) از ساعت 10 صبح تا 14 بعدازظهر.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0