تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

فرار مالیاتی با کارت بازرگانی به نام کارتن‌خواب در گلستان

  • 20 آبان 1399 - 17:07

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برخی افراد با صدور کارت بازرگانی به نام افراد غیرمرتبط با این حوزه از جمله تعدادی کارتن‌خواب، فرار مالیاتی می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان درباره پرونده سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی اظهار کرد: با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گلستان، اعضای شبکه‌ای که با سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی، اقدام به فرار مالیاتی می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت: این افراد اقدام به صادرات و واردات با کارت‌های بازرگانی افراد غیرمرتبط به حوزه تجارت و بازرگانی می‌کردند که در این ارتباط تا کنون سه نفر دستگیر شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان درباره نحوه اقدام مجرمانه این افراد بیان کرد: این افراد با گرفتن مدارک هویتی برخی افراد از جمله برخی کارتن‌خواب‌ها و افراد غیرمرتبط به حوزه بازرگانی و با پرداخت ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان، به نام آنها کارت بازرگانی دریافت می‌کردند. مالیات به نام افراد صاحب کارت صادر می‌شد و آنان بدهکار مالیاتی می‌شدند.

وی با اشاره به شناسایی ۱۰۰ فقره از این کارت‌های بازرگانی گفت: این افراد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی داشتند.

هاشمیان خاطرنشان کرد: همه عواقب قانونی و تجاری کارت‌های بازرگانی برعهده صاحبان کارت‌هاست. ضمن اینکه دستگاه‌هایی که صادرکننده کارت‌ها هستند باید دقت کنند تا افرادی که صلاحیت امور تجاری و بازرگانی را ندارند، کارت بازرگانی به نام آنان صادر نشود.

رئیس کل دادگستری استان به شناسایی متخلفان در حوزه آرد دولتی هم اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته شلوغی صف‌های نانوایی موجب نارضایتی مردم شده بود که اقدام اطلاعاتی بلافاصله شروع شد.

وی افزود: افراد خاصی بودند که آردهای دولتی را بین افرادی که نانوایی نداشتند به صورت آزاد می‌فروختند که این باند کشف و ۶ نفر در این باره دستگیر شدند که پرونده آنان در حال تکمیل است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها