تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

فرانسه نظارت تصویری بر اماکن عمومی را افرایش می‌دهد

  • 10 آبان 1399 - 17:15


در پی حوادث خونین روز پنجشنبه در فرانسه، مقامات این کشور خواستار به کار‌گیری بیشتر فناوری نظارت تصویری در فضا‌های عمومی شده‌اند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، در پی حوادث خونین روز پنجشنبه در فرانسه، مقامات این کشور خواستار به کار‌گیری بیشتر فناوری نظارت تصویری در فضا‌های عمومی شده‌اند.

به نوشته وبگاه پالیتیکو، چندین تن از سیاستمداران جناح راست و وزیر حمل و نقل دولت فرانسه خواستار افزایش به کار‌گیری این نوع فناوری‌ها و دوربین‌های نظارتی شده‌اند تا به گفته خود از خشونت‌های بیشتر جلو‌گیری کنند.

«ژان باتیست جیباری»، وزیر حمل و نقل فرانسه در این خصوص گفته منظور از این کار استفاده از هوش مصنوعی برای ردیابی رفتارهای مشکوک است که در حال حاضر در چندین کشور انجام شده است.

با این وجود به نظر می‌رسد که این تصمیم با توصیه‌های تنظیم‌کنندگان مقررات برای حریم خصوصی در فرانسه مغایرت دارد.

فرانسه تاکنون از به کار‌گیری فناوری نظارت تصویری و دوربین‌های نظارتی با قابلیت تشخیص چهره در فضا‌های عمومی خودداری کرده است.

پنجشنبه هفته گذشته دو حادثه خونین فرانسه را به وحشت انداخت. این حوادث بعد از اظهارات و سیاست‌های اسلام‌ستیزانه دولت «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه رخ داد.

سیاست‌های ماکرون نیز پس از اقدام معلم تاریخ فرانسوی در انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اکرم (ص) و اصرار ماکرون در ارائه لایحه‌ای ضداسلامی سبب شد تا فرانسه روی خط تنش و ناامنی قرار بگیرد.

روز پنجشنبه در دو حادثه جداگانه دست‌کم چهار نفر جان خود را در فرانسه از دست دادند و تعدادی نیز که هنوز عدد دقیق آن نامشخص است، زخمی شدند. رسانه‌های فرانسوی مدعی شدند یک حادثه مشابه در یک شهر دیگر فرانسه خنثی شد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها