تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

فرستاده سازمان ملل در سوریه بر لزوم تحقق راهکار سیاسی تأکید کرد

  • 15 آبان 1399 - 18:08

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در جریان دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب بر لزوم تحقق راهکار سیاسی به عنوان راه حل برون رفت از بحران سوریه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «گیر پدرسون» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز پنجشنبه با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب، در قاهره دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات سوریه و راهکارهای برون رفت از بحران این کشور بحث و تبادل نظر کردند.

پدرسون در دیدار با ابوالغیط ضمن رد هرگونه راهکار نظامی برای پایان دادن به بحران سوریه، گفت: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و راهکار سیاسی تنها راه حل برون رفت از آن است.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در جریان این دیدار همچنین تأکید کرد که به تلاش های خود برای برگزاری مذاکرات سیاسی میان طرف های مختلف در سوریه ادامه خواهد داد.

این درحالی است که فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اخیراً نیز با «ولید المعلم» وزیر خارجه و «احمد الکزبری» رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه دیدار کرده بود. منابع آگاه اعلام کردند که احتمالاً دور بعدی مذاکرات سیاسی درباره سوریه در اواخر نوامبر (اوایل آذر) در ژنو برگزار خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها