فرماندار نیویورک: اعتمادی به ترامپ نیست؛ شاید مانعِ استفاده از واکسن کرونا شوم

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲


«اندرو کومو» فرماندار نیویورک تهدید کرد، ممکن است مانع از استفاده از واکسن ویروس کرونا در این ایالت شود چرا که او به ادعاهای دونالد ترامپ درباره واکسن اعتماد ندارد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که در فاصله دو هفته تا انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور از قریب‌الوقوع بودن رونمایی کردن از واکسن کرونا خبر داده است، فرماندار دموکرات نیویورک هشدار داد که مردم آمریکا باید به ادعاهای دولت فدرال درباره واکسن کرونا تردید داشته باشند.

بنا بر گزارش دیلی میل، «اندرو کومو» که حملات لفظی او و ترامپ به یکدیگر بارها خبرساز شده است، در مصاحبه روز دوشنبه (دیروز) با برنامه «صبح بخیر آمریکا» درباره واکسن کرونا هشدار داد، با توجه به نحوه مدیریت دولت فدرال آمریکا با همه‌گیری ویروس کرونا مردم آمریکا باید درباره واکسن کرونا تردید داشته باشند.

فرماندار نیویورک اعلام کرد، که او درباره توصیه ساکنان این ایالت و دیگر نقاط آمریکا به استفاده از واکسن کرونا عجله به خرج نخواهد داد.

کومو اعلام کرد، در صورت تایید واکسن کرونا از سوی اداره غدا و داروی فدرال آمریکا، او با تیم پزشکان خودش مشورت خواهد کرد و اگر ضروری باشد، مانع از توزیع واکسن در نیویورک خواهد شد.

فرماندار نیویورک در مصاحبه با برنامه «صبح بخیر آمریکا» گفت: «من آنقدرها به (مرکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا) اعتماد ندارم البته نظر شخصی من آنقدرها اهمیت ندارد».

وی ادامه داد: «شما ممکن است بگویید که “بیایید این هم واکسن (کرونا اما آیا به این دولت (دولت ترامپ) درباره ایمن بودن (واکسن) اعتماد دارید؟ به نظر من، افکار عمومی آمریکا واقعا تردید خواهند داشت و باید هم تردید داشته باشند».

به گفته این سیاستمدار دموکرات، «ما (در نیویورک) یک گروه از کارشناسان پزشکی خودمان را مسئول بررسی واکسن و تعیین ایمن بودن آن می‌کنیم و اگر ایمن بود، من نزد مردم نیویورک خواهم رفت و به آنها خواهم گفت که (این واکسن) ایمن است».

کومو افزود: «البته به باور من در همه نقاط کشور شما به کسی غیر از این اداره غذا و دارو و مرکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نیاز دارید که بگویند، (واکسن) ایمن است».

رئیس‌جمهور آمریکا که خودش تا قبل از نقل مکان به کاخ سفید، ساکن نیویورک بوده است، از زمان شدت گرفتن شیوع کرونا بارها یکدیگر را آماج حملات لفظی قرار داده‌اند.

ترامپ به عملکرد کومو در مقابله با همه گیری کرونا در نیویورک، تصمیم او برای بسته نگهداشتن این ایالت و اعمال محدودیت‌‌های کرونایی تاخته است اما فرماندار این ایالت ضمن تاختن به عملکرد دولت فدرال در برابر ویروس کرونا از عملکرد خود در پایین آوردن شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا تمجید کرده است.

هشدار کومو به ممانعت از استفاده واکسن کرونا در نیویورک در حالی مطرح شده که تلاش شرکت‌های «جانسون اند جانسون»، «آسترازنکا» و «اینویوس» برای ساختن واکسن کرونا، اخیرا به دلیل نگرانی درباره ایمنی واکسن متوقف شده است.

طبق گزارش رسانه‌های غربی، هنوز مشخص نیست که این شرکت‌ها چه زمانی کار ساختن واکسن کرونا را از سر می‌گیرند.

نگرانی‌ها درباره تولید و استفاده از واکسن کرونا در آمریکا در شرایطی همچنان خبرساز است که طبق نظرسنجی اخیر موسسه تحقیقاتی «پیو»، نیمی از آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند آنها در صورت در دسترس قرار گرفتن واکسن کرونا آن را استفاده نخواهند کرد.

بنا بر نظرسنجی این موسسه معتبر، نیمی از آمریکایی‌ها احساس می‌کنند که موضوع ساخت و استفاده از واکسن کرونا به «حقه تبلیغاتی» تبدیل شده است.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0