فرماندهان ارتش و سپاه در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارند

  • 29 مهر 1399 - 13:12


فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) گفت: فرماندهان ارتش و سپاه با تلاش و مجاهدت دائمی و هم‌افزایی از طریق ترکیب قدرت ارتش و سپاه و با همه توان در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارند تا هر تهدیدی را سرکوب کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) در آستانه برگزاری رزمایش مدافعان گفت: مجموعه قدرت مورد نیاز کشور به فرمایش فرماندهی معظم کل قوا بر سه پایه شامل «قدرت دفاعی»، «ثبات و استحکام اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی» استوار است.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نه تنها در این سه حوزه نقش فعال دارند، بلکه قدرت دفاعی را با رویکرد «بازدارندگی تهاجمی» ساماندهی و بنا کرده‌اند و قدرت دفاعی نیروهای مسلح ما بیشترین انطباق و تناسب را با «مولفه‌های فرهنگی ـ تاریخی» دارد.

چنانکه تاکنون در صحنه‌های رزمایش پدافند هوایی مشاهده کرده‌ایم فرماندهان و رزمندگان پدافند هوایی، تمامی اقدامات تهدیدآمیز دشمن را (همانند صحنه جنگ واقعی) سرکوب و خنثی خواهند کرد.

فرماندهان ارتش و سپاه با تلاش و مجاهدت دائمی و هم‌افزایی از طریق ترکیب قدرت ارتش و سپاه و با همه توان در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارند تا هر تهدیدی را سرکوب کنند. نگاه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به آینده با وجود چالش‌ها و دشواری‌ها، با اعتماد به اتکال به خداوند متعال و پشتوانه عظیم ملت شریف ایران، سرشار از امید است. ما وقتی به 42 سال فراز و نشیب‌های گذشته نگاه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم آنچه پیش رو قرار دارد، به مراتب آسان‌تر از دشواری‌هایی است که ملت سرافراز ایران و نیروهای مسلح با توکل بر خداوند و تلاش و مجاهدت، پشت سر نهاده است.

نیروهای مسلح در این رویارویی سرنوشت‌ساز اولا با سخت‌کوشی سرسختانه از تمامی دستاوردهای انقلاب و تمامیت ارضی و استقلال کشور، در برابر تهدیدات دفاع خواهند کرد و ثانیا برای تحکیم ثبات سیاسی ـ امنیتی و توسعه قدرت دفاعی کشور تلاش خواهند کرد و با توکل به خداوند متعال مانع از تکرار تحقیر تاریخی ملت ایران و نیروهای مسلح همانند آنچه در دوران منحوس پهلوی در برابر قدرت‌های سلطه‌گر رخ داد، خواهند شد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0