• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

«فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی» زیر چاپ رفت

  • 05 آبان 1399 - 14:50


«فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی عج» حاصل پژوهش‌های علی کورانی محقق شهیر حوزه فرهنگ مهدویت است که توسط انتشارات جمکران، به زیر چاپ رفت.


به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر ارواحنافداه
«فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی» (عج) به زیر چاپ رفت.

استاد على کورانى عاملى، روحانی شیعه اهل لبنان و پژوهشگر تاریخ اسلام و مهدویت، متولد ۱۹۴۴میلادی و اهل جبل عامل (جنوب لبنان) است. او به تشویق «آیت‌الله سید عبدالحسین شرف‌الدین» دروس حوزوى را آغاز کرد و در سال ۱۹۵۸م، به نجف اشرف هجرت کرد و پس از طی مقدمات و سطح، در درس خارج «آیت‌الله خوئى» و «شهید سیدمحمدباقر صدر» حاضر شد.

وی پس از آن، آثار و خدمات متنوعی در فرهنگ شیعی ارائه داده است که یکی از آن‌ها کتاب «فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی عج» است. این کتاب ابتدا به زبان عربی و در لبنان به چاپ رسید. سپس به قلم حسین نائینی و تحت اشراف مولف به فارسی ترجمه و تکمیل شد.

«فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی عج» شامل ۴۰ فصل بوده و دسته بندی کاربردی و منظمی دارد. به نحوی که می‌تواند برای محققان و مشتاقان در موضوعات آخرالزمانی و موعودشناسی، بسیار کارآمد باشد.

نویسنده به ابعاد و موضوعات جدیدی در ارتباط با مهدویت و موعود به صورت جداگانه پرداخته و مثلا یک فصل را به نقش عراق در آخرالزمان و یک فصل را به موضوع شام و احادیث و مطالب مرتبط با آن پرداخته است. این کتاب بر مبنای احادیث شیعی بود و از احادیث اهل سنت به عنوان مؤید و مکمل مباحث استفاده شده است.

«فرهنگ موضوعی احادیث امام مهدی عج» به قلم استاد علی کورانی و ترجمه حسین نائینی در ۱۲۶۲ صفحه در انتشارات جمکران تجدید چاپ شد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها