تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

فعالیت‌های جهادی طلاب در جذب دانش‌آموزان به مدارس علمیه موثر است

  • 20 آبان 1399 - 17:51

بجنورد- مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) بجنورد گفت: حضور و فعالیت طلاب در اردوهای جهادی می تواند در جذب دانش آموزان به مدارس علمیه و ادامه تحصیل در این محیط موثر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدمحمد افشین فر ظهر امروز در نشست مدیران مدارس علمیه خراسان شمالی که در حوزه علمیه بجنورد برگزار شد، با اشاره به نقش فعالیت‌های اجتماعی و جهادی طلاب و حوزویان در جذب و افزایش اشتیاق دانش آموزان به ادامه تحصیل در مدارس علمیه، اظهار کرد: برخی اقدامات از جمله حضور و فعالیت در اردوهای جهادی، اعزام مبلغ، حفظ و تقویت ارتباط اجتماعی و … آثار مثبت فراوانی در پی داشته و می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) بجنورد تصریح کرد: در این راستا شیوه سنتی و شناسایی چهره به چهره و نفر به نفر و نیز استفاده از خانواده‌های متدین و معتبر کارساز است.

وی با بیان اینکه اکنون فضا برای جذب کیفی‌تر متقاضیان ورود به حوزه علمیه مساعد است، افزود: در فشارهای اقتصادی کمیت جذب دچار مشکل شده، اما فضا برای جذب کیفی آماده‌تر است، زیرا طلبه و متقاضی تحصیل در حوزه علمیه، آب‌دیده اجتماعی شده و می‌داند چطور با این مسائل و مشکلات اقتصادی روبرو می‌شود.

حجت‌الاسلام افشین فر با تأکید بر اینکه باید به جذب کیفی طلاب جدیدالورود توجه ویژه‌ای داشته باشیم، گفت: ما با طلابی دچار مشکل می‌شویم که هدف آن‌ها از تحصیل در حوزه علمیه یافتن شغل است، زیرا پس از مدتی متوجه می‌شوند اوضاع متفاوت است، از این رو لازم است متقاضیان با افکار روشن و صحیح وارد حوزه علمیه شوند.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) در انتها بیان کرد: اگرچه با توجه به شرایط کرونایی، تحصیل در مدارس علمیه به‌صورت غیرحضوری است، اما با توجه به اینکه ایام فاطمیه را در پیش داشته و احتمال اعزام مبلغ و استاد وجود دارد، باید تبلیغ جذب متقاضیان به تحصیل در حوزه علمیه هم به‌صورت ویژه مدنظر باشد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها