فعالیت اصناف به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه خواهد داشت

  • 02 مرداد 1400 - 14:18

بیرجند-استاندار خراسان‌جنوبی گفت:چون معیشت مردم برای ما مهم است برای واحدهای صنفی محدودیتی ایجاد نمی‌کنیم ولی اگر از رعایت پروتکل‌های بهداشتی عدول کنند، پلمپ می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری ظهر شنبه در ستاد کرونای خراسان‌جنوبی اظهار کرد: هر چند در خراسان‌جنوبی سیر صعودی ابتلاء به بیماری کرونا در پیک پنجم را شاهد هستیم ولی با توجه به همجواری با استان‌های سیستان و بلوچستان و یزد توانستیم تا حدودی شرایط را مدیریت کنیم.

استاندار خراسان‌جنوبی با ابراز خرسندی از اینکه تعداد فوتی‌های در خراسان‌جنوبی روند افزایشی نداشته است، بیان‌کرد: یک دلیل این موضوع واکسیناسیون تعداد زیادی از سالمندان و افراد دارای بیماری خاص است.

ملانوری ادامه‌داد: با توجه به طولانی شدن زمان شیوع ویروس در آستانه تاب‌آوری جامعه پایین آمده و در برابر محدودیت‌ها مقاومت‌هایی شکل می‌گیرد و از این نظر ما در هفته گذشته به ستاد ملی پیشنهاد تجدید نظر در ایجاد محدودیت برای واحدهایی که تجمع چندانی ندارند، را داشته‌ایم.

وی گفت: از آنجایی که اشتغال و معیشت مردم برای ما مهم است برای واحدهای صنفی محدودیتی ایجاد نمی‌کنیم ولی اگر از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک و فاصله اجتماعی عدول کنند، حتماً پلمپ می‌شوند.

استاندار خراسان‌جنوبی اظهارکرد: اگر ما واحد صنفی را تعطیل کنیم خسارت آن حتی با دادن تسهیلات قابل جبران نیست چرا که از طرفی فرد باید درآمد زایی داشته باشد تا بتواند اقساط تسهیلات را بازپرداخت داشته باشد.

ملانوری افزود: تالارها، رستوران‌ها و باشگاه‌های ورزشی به واسطه وجود تجمعات باید همچنان تعطیل باشند و در این زمینه نظارت‌ها مستمر وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در موضوع پیشگیری از بیماری کرونا اصل بر اقناع سازی مردم است، بیان‌کرد: مردم باید به این نتیجه برسند که اگر محدودیتی ایجاد می‌شود به خاطر حراست و حفاظت از سلامتی آنان است و قصد برخورد سلبی نداریم.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: اقناع‌سازی مردم با استفاده از افراد فعال در طرح شهید سلیمانی همچنان در پارک‌ها ادامه دارد و در روزهای پنج شنبه نیز در آرامستان‌ها می‌تواند ادامه داشته باشد تا در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها از طریق گفت و گو مردم اقناع برای زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی شوند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0