تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

فعالیت دو هزار مسجد در طرح «مسجد سنگر سلامت»

  • 20 آبان 1399 - 20:23

مشهد – فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: در طرح « مسجد سنگر سلامت» دو هزار پایگاه سلامت مسجد محور در سطح استان شروع به فعالیت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر سردار یعقوبعلی نظری امروز در مراسم آغاز طرح مسجد سنگر سلامت ظهر که با حضور مسئولان استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد، گفت: بعد از فرمان رهبری در رابطه با مقابله با ویروس کرونا و تصمیم فرمانده کل سپاه کشور و با هماهنگی وزارت بهداشت، بسیج و سپاه به صورت جدی وارد عمل شدند تا این بیماری را کنترل کنند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) بیان کرد: سپاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا وارد عمل شد اما در حال حاضر با توجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا باید این کار را جدی‌تر دنبال کرد، لذا این طرح با محوریت دستگاه ها و سازمان‌هایی نظیر مساجد، دانشگاه علوم پزشکی و پایگاه های بسیج و سپاه انجام خواهد شد.

وی افزود: این طرح از امروز آغاز و دو هزار پایگاه سلامت مسجد محور شروع به فعالیت خواهند کرد، در هر مسجد دو پایگاه خواهران و برادران وجود دارد که در مجموع تعداد پایگاه های سلامت به چهار هزار عدد در سطح استان خراسان رضوی خواهد رسید.

سردار نظری گفت: در مجموع ۹ وظیفه برای پایگاه‌های بسیج در نظر گرفته شده که شامل بیماریابی، امدادرسانی، کمک معیشتی و امر به معروف بهداشتی می شود، همچنین ۱۵۰ مرکز تخصصی پشتیبانی نیز در نظر گرفته شده که هر کدام از این مراکز تقریباً با ۱۳ پایگاه بسیج در ارتباط هستند.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) در انتها بیان کرد: مدیریت تشکیلات قرارگاهی در سایر نقاط استان نیز با فرمانداران و ائمه جمعه و سایر مسئولان خواهد بود.  

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها