فعالیت ۶۰ مرکز نیکوکاری در استان ایلام

  • 13 دی 1399 - 8:38

ایلام-مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: هم اکنون ۶۰ مرکز نیکوکاری وابسته به این نهاد در استان در حال فعالیت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، قنبر موسی نژاد در سفر به بخش زرین آباد شهرستان دهلران و در بازدید از مرکز نیکوکاری بخش میمه بیان کرد: مشارکت در دستگیری از فقرا و نیازمندان و ایجاد پل ارتباطی بین خیرین و قشر نیازمند از مهم‌ترین رویکردهای مراکز نیکوکاری است.

وی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری تاکنون عملکرد موفق و تأثیرگذاری در این استان داشته‌اند، از واگذاری امورات بیشتری به این مراکز خبر داد و گفت: در آینده بخشی از خدمات مددکاری این نهاد به مراکز نیکوکاری خصوصاً در زمینه ارائه خدمات مددکاری واگذار می‌شود و مقدمه این کار فراهم شده است به همین خاطر مراکز نیکوکاری نیاز به تقویت خود دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به عملکرد مراکز نیکوکاری در بخش‌های میمه و زرین آباد اشاره کرد و گفت: ورود مرکز نیکوکاری میمه به موضوع آموزش و اشتغال نیازمندان اقدام ارزشمندی است که باعث تأثیرگذاری بیشتر مراکز نیکوکاری می‌شود.

موسی نژاد اضافه کرد: با توجه به اولویت برنامه توانمندسازی کمیته امداد برای خانواده‌ها، ایجاد اشتغال یکی از ابزارهای مهم در این زمینه است و مراکز نیکوکاری می‌توانند بیشتر وارد این عرصه شوند.

وی همچنین در بازدید از مرکز نیکوکاری پهله زرین آباد با عنوان اینکه افزایش کیفیت خدمات مراکز نیکوکاری از کمیت خدمات آنها مهم‌تر است، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت نیکوکارانی که توان و امکانات تخصصی دارند مورد توجه مراکز نیکوکاری قرار گیرد.

موسی نژاد با عنوان اینکه کمیته امداد در حال رفتن به سمت افزایش خدمات غیر حضوری برای مردم است، گفت: هم اکنون ۲۶ نوع خدمت کمیته امداد به نیازمندان به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0