تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 8 شوال 1442 Wednesday, 19 May , 2021

فلسفه وجودی دانشگاه کوثر بجنورد با ادغام هم‌خوانی ندارد

  • 26 فروردین 1400 - 19:47

بجنورد- مسئول بسیج اساتید خراسان شمالی ادغام دانشگاه کوثر بجنورد را از بین بردن یکی از فرصت‌های توسعه استان دانست و گفت: فلسفه وجودی دانشگاه کوثر بجنورد با ادغام هم‌خوانی ندارد.

محمد شیخ زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش برخی افراد برای ادغام دانشگاه کوثر بجنورد با دانشگاه بجنورد، اظهار کرد: فلسفه وجودی دانشگاه کوثر بجنورد در خراسان شمالی باید بررسی شده و تصمیمات اخذ شده باید با این فلسفه وجودی مطابقت داشته باشد.

مسئول بسیج اساتید خراسان شمالی با تاکید بر اینکه سیاست‌های وزارت علوم مأموریت گرا کردن دانشگاه‌ها است، گفت: یکی از مأموریت‌های دانشگاه‌های تک جنسیتی ایجاد بستری برای خانواده‌هایی است که قصد دارند فرزند خود را در محیط تک جنسیتی قرار دهند.

وی افزود: با توجه به بافت فرهنگی خراسان شمالی و قومیت‌هایی که در آن زندگی می‌کنند، دانشگاه کوثر بجنورد شکل گرفته است؛ همانطور که در شهرهای سمنان، قم و تهران نیز چنین دانشگاه‌هایی وجود دارد.

شیخ زاده تأسیس این دانشگاه‌ها را به علت پاسخ به این نیاز دانست و بیان کرد: از انقلاب اسلامی نیز انتظار می‌رود چنین فرصت‌هایی را فراهم کند تا علاقه مندان از آن استفاده کنند.

مسئول بسیج اساتید خراسان شمالی نسبت به عدم حمایت‌های کافی از دانشگاه کوثر انتقاد کرد و گفت: علی رغم استقبال خوبی که مردم از این دانشگاه کردند، امکانات مناسبی به دانشگاه نرسید لذا این فرصت فراهم بود که زیرساخت‌های بیشتری به دانشگاه کوثر واگذار شود اما این دانشگاه مورد نامهربانی قرار گرفت.

وی با اشاره به رتبه مطلوب دانشگاه کوثر در کشور در قیاس با دانشگاه‌های هم سطح، افزود: دانشگاه تک جنسیتی کوثر یک ظرفیت خوب برای خراسان شمالی و حتی کشور است.

شیخ زاده اضافه کرد: می‌توان در راستای مأموریت گرایی دانشگاه‌ها، به این دانشگاه در حوزه علوم انسانی و مسائل بانوان و خانواده مأموریت ویژه داد.

مسئول بسیج اساتید خراسان شمالی ادغام شدن دانشگاه کوثر را به معنای حذف آن دانست و گفت: دانشگاه‌های دیگر خود دچار مشکلات فراوان زیرساختی و رفاهی هستند.

وی افزود: بسیج اساتید در تمام جلسات موضع مخالف خود را در این خصوص اعلام کرده است؛ بسیج اساتید موافق تداوم فعالیت دانشگاه کوثر بوده زیرا این دانشگاه در راستای منویات مقام معظم رهبری است.

شیخ زاده بیان داشت: اراده جدی از درون استان برای حفظ دانشگاه کوثر وجود ندارد وگرنه این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

مسئول بسیج اساتید خراسان شمالی در انتها دانشگاه کوثر را فرصتی مناسب برای توسعه استان دانست و گفت: نباید این فرصت‌ها به دلیل برخی کمبودها از بین رفته و جلوی پیشرفت‌ها را بگیریم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها