دانش و فناوری

فناوران، پلتفرمی برای خرید و فروش اینترنتی امن پیشنهاد دادند

یکی از شرکت‌های فناور مستقر در کارخانه نوآوری آزادی، موفق به طراحی و تولید پلتفرم خرید و فروش تضمین شده و امن برای خریداران و فروشندگان شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، علی دانش مدیر عامل این شرکت عضو کارخانه نوآوری پارک پردیس با اشاره به گسترش استفاده از پلتفرم‌های خرید و فروش اینترنتی در کشور، گفت: از سوی دیگر سو استفاده و کلاهبرداری در این فضا نیز افزایش یافته است و ما برای رفع آن پلتفرم تضمین اپ را طراحی و روانه بازار کردیم. این پلتفرم برای تضمین سلامت معاملات حضوری و غیرحضوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دانش، گفت: ایده ایجاد پلتفرم تضمین اپ، زمانی به ذهن من رسید که در سالهای گذشته وقتی یک خرید اینترنتی انجام دادم و پول را به حساب فروشنده واریز کردم، بعد از آن فروشنده نه جواب من را داد، نه کالایی برای من ارسال کرد و نه حتی پول واریزی من را برگرداند. این چنین شد که با گذشت چند ماه به کمک دوستان و همکارانم، این پلتفرم را که تضمین کننده معاملات حضوری و اینترنتی بود کلید زده و اجرا کردیم.

وی اظهار کرد: فروشندگان و خریداران در معاملات اینترنتی با چالش‌ها و دغدغه‌های فراوانی همچون عدم اعتماد خریدار به فروشنده، سوء استفاده و کلاهبرداری، عدم تطابق سفارش با کالای دریافتی، پایبند نبودن فروشنده جهت تحویل به موقع کالا، رسیدهای پرداخت تقلبی، عدم شفافیت معاملات، فیشینگ و بسیاری موارد دیگر رو به رو هستند بر این اساس اولین سرویس ما تضمین معاملات آنلاین و حضوری، برای جلوگیری از این دغدغه‌ها و مشکلات ناشی از جابه جایی‌های مالی ایجاد شده ‌است. در این بستر امن، خریدار و فروشنده که شناختی از هم ندارند، با اعتماد کامل باهم معامله می‌کنند.

مدیرعامل این شرکت فناور این محصول را یک پلتفرم و سرویس آنلاین دانست که به افرادی که به صورت حضوری یا اینترنتی قصد انجام یک معامله دارند و به هم اطمینان ندارند خدماتی را ارائه می‌دهیم و یادآور شد: روش کار این پلتفرم به این صورت است که ابتدا خریدار و فروشنده در خصوص کالا و قیمت، باهم توافق می‌کنند، سپس خریدار پول را به حساب امانی این پلتفرم انتقال می‌دهد و بعد از آن دریافت وجه را به فروشنده اعلام شده و فروشنده کالا را برای خریدار ارسال می‌کند. خریدار، دریافت کالا را در سیستم تایید می‌کند و بعد از تایید خریدار، پول به حساب فروشنده انتقال داده می‌شود.

وی تاکید کرد: خریدار و فروشنده می‌توانند تمام این مراحل را در پنل شخصی خود مشاهده کنند و اگر در هر صورتی هر کدام از دو طرف ناراضی بود، تیم پشتیبانی و حقوقی این شرکت به آن رسیدگی می‌کند.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا