• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

فهرستی از موانع داخلی و بیرونی بخش تولید و تجارت تهیه شد

  • 30 مهر 1399 - 11:11

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صمت گفت: فهرستی از موانع داخلی و بیرونی بخش تولید و تجارت کشور تهیه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صمت، احمد تشکینی در کارگروه پایش فضای کسب و کار که به صورت هفتگی در معاونت طرح و برنامه برگزار می‌شود، اظهار داشت: پس از همفکری با اتاق بازرگانی، خانه صنعت و دیگر انجمن‌ها و تشکل‌ها، فهرستی از موانع داخلی و بیرونی بخش تولید و تجارت کشور تهیه شده است.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: شناسایی گلوگاه‌ها و موانع پیش روی بخش صنعت، معدن و تجارت از مهمترین ماموریت‌هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این در راستای مرتفع شدن موانع و انجام اقدامات عملیاتی مرتبط انجام می‌پذیرد.

تشکینی گفت: بخشی از موارد مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در این خصوص آقای رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاکید بر احصای کامل آنها برای بررسی و رفع موارد دستور ویژه صادر کرده است.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری افزود: بخشی از این موانع هم که در خارج از وزارتخانه است، دسته بندی شده تا با استفاده از ظرفیت‌های چون قرارگاه رفع موانع تولید بررسی و مرتفع شوند.

تشکینی تصریح کرد: برای تعیین اولویتهای گلوگاههای کسب و کار جلساتی با صاحب نظران و فعالان حوزه تولید و بازرگانی کشور برگزار شده است.

وی گفت: در همین راستا در سامانه بهین یاب بخشی را برای نظرخواهی از عموم تولید کنندگان و تجار ایجاد کردیم تا نظرات آنان نیز از این طریق اخذ شود.

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صمت، با دعوت از همه فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت کشور برای اعلام نظرات خود در این خصوص موارد موجود تاکید کرد: قطعاً نتایج این پایش اعلام عمومی خواهد شد.

در همین راستا، فعالان اقتصادی می‌توانند برای اعلام نظر در خصوص موانع کسب و کار به آدرس https://behinyab.ir/?req=questionnaire مراجعه و موارد مدنظر خود را مطرح کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها