تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

فوت ۱۵ عابر پیاده در حوادث رانندگی اردبیل

  • 05 آبان 1399 - 12:56

اردبیل – سرپرست پزشکی قانونی اردبیل از فوت ۱۵ نفر در حوادث رانندگی شش ماه نخست سال جاری در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فرخی قبل از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از کشته شدن ۱۵ نفر عابر پیاده در حوادث رانندگی اردبیل در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این تعداد فوت شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خوشبختانه ۴۰ درصد کاهش داشته است.

سرپرست پزشکی قانونی استان اردبیل با بیان اینکه از تعداد ۱۵ نفر کشته شده ۳ نفر زن و ۱۲ نفر مرد بوده است افزود: توصیه ما به عابرین این است که هنگام عبور از عرض معابر حتماً از پل‌های هوایی و یا گذرگاه‌های عابر پیاده استفاده کنند.

وی کاهش تلفات جاده‌ای را مستلزم رعایت قوانین رانندگی و احتیاط از سوی عابرین عنوان کرد و گفت: به شهروندان توصیه می‌شود به هیچ وجه در حاشیه بزرگراه و معابری که سرعت خودروها زیاد است، توقف و یا پیاده روی نکنند.

سرپرست پزشکی قانونی استان اردبیل ادامه داد: شهروندان در ساعات تاریکی هوا از محل‌هایی که دارای روشنایی کافی هستند عبور کرده و از دویدن و پریدن ناگهانی در سطح معابر خودداری کنند.

فرخی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را ضروری دانست و گفت: متأسفانه در سطح شهر شاهد عدم رعایت عابرین پیاده از چراغ راهنمایی و رانندگی هستیم و این می‌تواند سلامتی آنان را به خطر بیاندازد.
وی با بیان اینکه عابرین پیاده حتماً با سبز شدن چراغ سبز از محل خطوط عابرپیاده عبور کنند و مراقب خودروهایی که گردش به راست یا چپ می‌کنند باشند افزود: لازم است شهروندان ضمن رعایت این قوانین از سوی خودشان آن را به فرزندان خود نیز آموزش دهند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها