تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

فوت ۲۵۱ نفر در تصادفات رانندگی استان همدان طی ۷ ماهه نخست امسال

  • 22 آبان 1399 - 12:46

همدان – مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ ۲۵۱ نفر در حوادث رانندگی محورهای استان طی هفت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آرتین کمالی عنوان کرد: طی هفت ماه ابتدای امسال ۲۵۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۱۶۵ نفر در تصادفات برون شهری، ۳۳ نفر در سوانح درون شهری و ۲۷ نفر در مسیرهای خاکی و روستایی و مابقی در سایر محورها جان باختند.

وی با اشاره به این‌که روز گذشته مردی موتور سوار حدوداً ۵۰ ساله در یکی از روستاهای شهرستان کبودرآهنگ با سرعت زیاد با موتور واژگون و جان خود را از دست می‌دهد، اظهار کرد: فوت ناشی از حوادث رانندگی در مدت یاد شده در مسیرهای خاکی و روستایی افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

کمالی با بیان اینکه مسیرهای درون و برون شهری به ترتیب ۲۱ و ۲۵ درصد کاهش تلفات را در ۷ ماهه امسال داشته‌اند، افزود: در سایر محورها با کاهش چشمگیر ۵۸ درصدی روبرو هستیم.

وی ادامه داد: در مدت موردنظر در سال جاری ۵۹ زن و ۱۹۲ مرد و در مدت مشابه سال قبل ۸۱ زن و ۲۵۶ مرد در حوادث رانندگی جان باخته‌اند که آمارها کاهش ۲۵ درصدی فوتی‌ها را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان به تعداد مجروحان حوادث رانندگی اشاره کرد و یادآور شد: در هفت ماهه امسال سه هزار و ۹۳۷ مجروح به پزشکی قانونی این استان مراجعه کرده‌اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها