تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

فوت ۸ بیمار مبتلا به کرونا در اردبیل/کرونا همچنان قربانی می گیرد

  • 21 آبان 1399 - 11:15

اردبیل- در سایه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ویروس کرونا هم همچنان قربانی می گیرد که متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان اردبیل جان خود را از دست دادند.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تشریح آخرین آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با بستری ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اردبیل شمار بستری‌های فعلی این بیماری در استان به ۴۳۷ نفر رسید که این وضعیت بسیار نگران کننده است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته تعداد ۸ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا جان باختند، افزود: ۶۸ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش‌های آی. سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و ۵۱ نفر نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از بحرانی بودن وضعیت شهرستان‌های اردبیل و مشگین شهر خبر داد و گفت: وضعیت شهرستان‌های پارس آباد، خلخال قرمز، بیله سوار، نیر و سرعین نارنجی، نمین، کوثر، گرمی و اصلاندوز زرد گزارش شده است.

حبیب زاده گفت: از ۵۹ بیمار مبتلا به کرونا، ۳۴ نفر در اردبیل، ۵ نفر در پارس آباد، ۳ نفر در خلخال، ۱۳ نفر در مشگین شهر، ۳ نفر در گرمی و یک نفر در بیله سوار بستری شده اند و متأسفانه ۲ نفر در اردبیل و ۳ نفر در پارس آباد، ۲ نفر در مشگین شهر و یک نفر در خلخال جان باختند.

وی با تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم حضور در دورهمی های خانوادگی و مکان‌های شلوغ و سرپوشیده، افزود: با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم عروسی و مجالس عزا، جان خود و اطرافیان را به خطر انداخته ایم که این بی احتیاطی، پشیمانی بزرگی به همراه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان محدودیت‌های اعمال شده از سوی ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: با متخلفان صنفی که از محدودیت‌های مصوب ستاد مقابله با بیماری کرونا تخطی کنند برخورد و محل کسب و کار آن‌ها پلمب خواهد شد.

حبیب زاده از زحمات شبانه روزی کادر درمان در مقابله با بیماری کرونا تشکر کرد و گفت: مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا حضور دارند که این نشان دهنده تعهد و اخلاص همکاران در مراکز درمانی است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها