فیسبوک برای حذف اطلاعات گمراه کننده، معادل ۳۶۶ سال زمان گذاشته است

  • 26 شهریور 1400 - 13:33

به گزارش وال استریت ژورنال، فیسبوک در سال ۲۰۲۰ برای جستجو و حذف اطلاعات نادرست و گمراه کننده منتشر شده روی پلتفرم خود ۳.۲ میلیون ساعت یا تقریبا ۳۶۶ سال زمان صرف کرده که از این رقم جستجوی اطلاعات نادرست منتشر شده در ایالات متحده، معادل ۲.۸ میلیون ساعت یا تقریبا ۳۱۹ سال زمان برده است.

انتشار اطلاعات نادرست یکی از موضوعات مهمی است که فیسبوک بدان توجه نشان می‌دهد. طبق بررسی‌های انجام شده، کارکنان و پیمانکاران غول شبکه اجتماعی طی سال گذشته میلادی این حجم بالای زمان را صرف جستجو، برچسب‌گذاری و حذف اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده کرده‌اند.

علاوه بر این گزارش فاش می‌کند که فیسبوک سه برابر این مدت زمانی را صرف «ایمنی برند خود» یا «اطمینان پیدا کردن از عدم نمایش تبلیغات در کنار تبلیغ‌کنندگان محتوای نامناسب» کرده است.

گزارش این نشریه در ادامه عنوان می‌کند که نظارت‌های فیسبوک در این رابطه به موضوعاتی مانند خشونت گروهی، قاچاق انسان، کارتل‌های مواد مخدر و انتشار اطلاعات خشونت‌آمیز و اغلب فریبنده مربوط می‌شود. در تحقیقات انجام شده اخیر مشخص شد که پست‌های دارای اطلاعات نادرست در مقایسه با پست‌هایی با منابع خبری معتبر، در این شبکه اجتماعی شش برابر بیشتر لایک و اشتراک‌گذاری دریافت می‌کنند.

طبق اسناد ارائه شده توسط این مجله، بیشترین اطلاعات غلط یا نادرست ارائه شده توسط حساب‌های جعلی فیسبوک، اینستاگرام و مسنجر ارائه می‌شوند. سخنگوی این شرکت نیز در این رابطه توضیح داد که این شرکت قصد دارد از هوش مصنوعی استفاده کند که به آن‌ها در تلاش برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط یا محتوای خشونت‌آمیز کمک زیادی می‌کند.

فیسبوک از اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۲۰ تقریبا ۶.۷ میلیون محتوای نامناسب را از پلتفرم‌های خود حذف کرده است. فیسبوک همچنین اعلام کرد برخی امتیازات گروه‌هایی که استانداردهای آن‌ها را نقض می‌کنند را محدود خواهد کرد. فیسبوک همچنین قصد دارد این مورد را به کاربران در هنگام عضویت در گروه‌ها اعلام کند. استانداردهای این شبکه اجتماعی از به اشتراک گذاشتن پست‌های خشونت آمیز، مضر، غیرقانونی و فریبنده در این پلتفرم جلوگیری می‌کند.

دیجیاتو

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0