تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

فیس‌بوک تهدید دولت استرالیا برای تغییر موضع را تکذیب کرد

  • 24 فروردین 1400 - 9:08

به دنبال تاکید دولت استرالیا در زمینه ضرورت پرداخت پول از سوی فیس‌بوک به ناشران خبر در این کشور و انتشار خبرهایی در مورد مقابله این شرکت، فیس‌بوک موضوع را تکذیب کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، فیس‌بوک هرگونه تلاش برای مرعوب کردن دولت استرالیا با هدف تغییر دیدگاه خود و نیز تغییر قانون وضع شده در این زمینه موسوم به قانون پرداخت اجباری به رسانه‌های خبری و پلتفرم‌های دیجیتال را تکذیب کرده است.

فیس‌بوک اعلام کرده در تلاش است تا با مقامات و رسانه‌های محلی به توافق برسد و از همین رو به دنبال راه اندازی پلتفرمی کوچک‌تر و محلی برای نشر اخبار در این کشور است که منطبق با قانون تازه هم باشد.

مدیر سیاست گذاری فیس‌بوک در استرالیا و نیوزلند در این مورد گفته است: ما به طور قطع علامت ارسالی از سوی دولت و پارلمان استرالیا را درک می‌کنیم. آنها به شدت خواستار سرمایه گذاری پلتفرم‌های دیجیتالی مانند فیس‌بوک در بازار این کشور هستند. ما سالهاست در حال این کار هستیم و هم اکنون بر روی این موضوع متمرکز شده ایم. ما در نیمه دوم سال جاری میلادی اخبار فیس‌بوک را به استرالیا می‌آوریم و از ناشران محلی و دولتی اخبار در این کشور نیز حمایت می‌کنیم.

به دنبال فشار دولت استرالیا بر فیس‌بوک برای پرداخت پول به ناشران خبر در این کشور و عدم استفاده بدون مجوز از محتوای تولیدشده توسط آنها، این شبکه اجتماعی در حال مذاکره با حداقل شش ناشر بزرگ خبر در این کشور برای عقد تفاهم نامه است. این شرکت از پرداخت ده‌ها میلیون دلار پول به پلتفرم‌های خبری در استرالیا به همین علت خبر داده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها