فیلم| قتل شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به ضرب گلوله پلیس کالیفرنیا

  • 03 آبان 1399 - 12:55


در پی قتل یک شهروند سیاه‌پوست دیگر آمریکا به دست پلیس این کشور در جنوب کالیفرنیا، معترضان به خیابان‌ها آمده و علیه خشونت پلیس شعار دادند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مرد سیاه‌پوست روز پنجشنبه در تیراندازی پلیس در جنوب ایالت کالیفرنیا کشته شد.

پلیس هویت این مرد را «مارک متیو بندر جونیور» ساکن ۳۵ ساله شهر سن برناردینو معرفی کرده و مدعی شده او سابقه‌دار است و در پرونده‌اش یک دستگیری به دلیل تلاش برای قتل ثبت شده است. پلیس همچنین مدعی است هنگام برخورد افسر پلیس با وی، او از جیبش اسلحه‌ای را بیرون کشیده بود.

به گزارش «فاکس نیوز»، در ویدئوی منتشر شده از سوی پلیس به مدت نه ثانیه از این حادثه، برخورد خشن افسر پلیس با این مرد و بعد تیراندازی به سمت او دیده می‌شود.

 

در پی تیراندازی مرگبار پلیس به سوی این شهروند آمریکایی، ده‌ها نفر جمعه شب برای اعتراض به خیابان‌های سن برناردینو آمدند. معترضان تقاطعی را که نزدیک محل اصابت گلوله به این مرد است، مسدود کردند و شعارهایی علیه پلیس سر دادند.

این در حالی است که از اوایل خردادماه و پس از اقدام افسر پلیس «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا» در قتل «جورج فلوید» شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکا از طریق فشردن زانو بر روی گردنش به مدت ۹ دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا از شهر مینیاپولیس آغاز شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0