اقتصاد

قابلیت صدور دانش و خدمات مهنسی آب و خاک ایران به سایر کشورها

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: توان مهندسی بالایی در خصوص فعالیت های آب و خاک درسطح کشور داریم و قابلیت صدور این دانش و خدمات به کشورهای دیگر وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد اکبری در پنجاه و هفتمین نشست شورای مدیران این معاونت در کرج، اظهارداشت: در قانون جامع آب ضرورت حضور سمن‌ها و نهادهای مردمی الزامی شده چرا که در غیر این صورت این قانون موفق نخواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری روز جهانی خاک، گفت: با توجه به شرایط کرونایی هماهنگی‌های لازم برای حضور مجازی سازمان فائو را پیگیری خواهیم کرد.

اکبری تصریح کرد: با توجه به اقدامات خوب انجام شده در زمینه آب و خاک در استان‌ها و به منظور آگاهی افکار عمومی لازم است مدیران آب و خاک استان‌ها در زمینه اطلاع رسانی این فعالیت‌ها فعال‌تر باشند.

۳۹۵ هزار دلار از اعتبارات فائو به پروژه مدیریت سیل اختصاص یافت

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه این نشست اعلام کرد: به دنبال سیلاب‌های مخرب سال‌های گذشته و پیگیری‌های معاونت آب و خاک برای بهره مندی از ظرفیت‌های فنی و تخصصی سازمان فائو، یکی از سهمیه‌های پروژه‌های TCP این سازمان تحت عنوان “انتقال فناوری‌های پیش آگاهی و مدیریت مسائل و مشکلات ناشی از سیل در بخش آب و خاک کشاورزی در چهار استان منتخب لرستان، گلستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان” به ایران اختصاص یافت.

وی افزود: جلسه رسمی آغاز فاز اجرایی این پروژه روز چهارشنبه هفتم آبان ماه جاری با حضور کلیه ذی نفعان و کارشناسان داخلی و بین‌المللی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان اعتبار تخصیص داده شده به این پروژه معادل ۳۹۵ هزار دلار است و این معاونت مسئولیت اجرا و مدیریت پروژه را عهده دار خواهد بود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا