• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

قالیباف: استیضاح رئیس جمهور در حال حاضر به صلاح نیست

  • 06 آبان 1399 - 20:03

سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی گفت: رئیس مجلس گفت که با توجه به شرایط موجود کشور استیضاح رئیس جمهور در حال حاضر به صلاح نیست.

مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه عصر امروز مجمع عمومی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این جلسه با حضور اکثر نمایندگان عضو این فراکسیون، اعضای هیئت رئیسه و محمدباقر قالیباف، رئیس فراکسیون برگزار شد.

وی بیان کرد: ۵ نفر از نمایندگان در نطق پیش از دستور درباره مباحث گوناگون صحبت کردند. از جمله آنکه تاکید کردند که شرایط اقتصادی کشور به دلیل سوء مدیریت دولت مناسب نیست اما راهکار حل مشکلات، تعامل و کمک به دولت است.

سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: همچنین برخی از نمایندگان مباحثی درباره ضرورت توجه به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس مطرح کردند و گفتند که مجلس باید مشکلات اساسی مردم را در اولویت بررسی خود قرار دهد و سراغ مباحث غیرضروری نرود.

یوسفی اظهار داشت: در این جلسه درباره تقاضای برخی از نمایندگان برای استیضاح رئیس جمهور نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و در نهایت جمع‌بندی این شد که در حال حاضر صلاح و مصلحت کشور بر استیضاح رئیس جمهور نیست و در خصوص وزرا هم این همراهی باید باشد تا بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را مرتفع کنیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: البته این به معنای آن نیست که مجلس تحت هیچ شرایطی از ابزارهای قانونی خود استفاده نمی کند بلکه مسیر استیضاح به عنوان آخرین مرحله در نظر گرفته شد اما اگر وزیری در حل مشکلات مردم اهتمام نداشته باشد، نمایندگان از ابزارهای قانونی خود استفاده خواهند کرد.

سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس گفت: در این جلسه درباره بسته معیشتی اقشار محروم جامعه هم مباحثی مطرح شد چرا که برخی از مردم در این شرایط اقتصادی دچار مشکل هستند.

وی ادامه داد: در این جلسه جمعی از نمایندگان و روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس مباحث خود را درباره طرح تامین کالاهای اساسی مطرح کردند و قرار شد که این طرح فردا در صحن علنی مجلس جهت جبران گرانی‌ها به ویژه برای اقشار ضعیف جامعه بررسی و تصویب شود.

یوسفی با اشاره به اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: رئیس مجلس نیز مباحثی را درباره اولویت‌های اصلی مجلس مطرح و تاکید کرد که اولویت‌ها باید در جهت حل مشکلات اساسی کشور باشد.

وی خاطر نشان کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت که با توجه به شرایط موجود کشور استیضاح رئیس جمهور در حال حاضر به صلاح نیست.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.