تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

قرنطینه معکوس در قزوین اجرایی شود

  • 11 آبان 1399 - 21:18

قزوین – رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به افزایش تلفات در کشور و استان قزوین خواستار اجرای قرنطینه معکوس در استان قزوین شد.

به گزارش خبرنگار مهر پیمان نامدار بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که در سالن باقرالعلوم استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: بهترین راه برای پیشگیری از افزایش تلفات و مرگ و میر شناسایی افراد بالای ۶۵ سال و قرنطینه آنها در منزل قبل از بیماری است.

وی افزود: بخش اعظمی از فوت شدگان بر اثر این بیماری در کشور و مخصوصاً استان قزوین مربوط به افراد بالای ۶۵ سال است و باید با قرنطینه معکوس جلوی این تلفات را گرفت.

نامدار ادامه داد: باید بستری فراهم شود تا تمام نیازهای ابتدایی افراد بالای ۶۵ سال در همان درب منزل رفع شود تا این افراد از حضور در سطح جامعه پرهیز کرده و در معرض خطر قرار نگیرند.

وی اضافه کرد: یکی از نیازهای ما قرنطینه است اما متأسفانه ضمانت اجرایی برای آن نداریم و امیدواریم با همکاری مخابرات و رهگیری افراد مبتلا بتوانیم حداقل جلوی بخشی از آسیب‌ها به دیگران را بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: کادر درمان باید در حالی به ۵۰۰ بیمار کرونایی در استان رسیدگی کنند که هم اکنون ۱۵۰ نفر از آنها به دلیل ابتلاء به کرونا در مرخصی به سر می‌برند.

وی تصریح کرد: متأسفانه بنا به برخی اخبار رسیده در شرایطی که برپایی مراسم عروسی در استان البرز ممنوع است، برخی خانواده‌های اهل این استان مراسم عروسی خود را در شهرستان آبیک برگزار می‌کنند.

نامدار اضافه کرد: متأسفانه قانون برپایی عروسی در تالارها با ۳۰ درصد ظرفیت نیز رعایت نمی‌شود.

وی بیان کرد: یکی از درخواست‌های ما همراهی همه دستگاه‌ها از جمله دستگاه قضا و برخورد قاطع با تمامی افرادی است که با عدم رعایت نکات بهداشتی جان دیگران را به خطر می‌اندازند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان یادآور شد: با توجه به افزایش تعداد افراد مبتلا و نیاز به بستری آنها نمایشگاه دائمی استان قزوین باید هرچه سریع‌تر به بیمارستان صحرایی تبدیل شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها