قطعی آب در استان زنجان رخ نداده است

  • 03 مرداد 1400 - 12:05

زنجان-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان گفت: از آغاز سالجاری تاکنون قطعی آب در استان زنجان رخ نداده و با اینکه شاهد خشکسالی در استان هستیم.

علیرضا جزء قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه زنجان جزو استان‌های دهم کشور در کم بارشی است، گفت: در راستای جلوگیری از قطعی آب باید مردم مصرف آب را مدیریت کنند.

وی اظهار کرد: از آغاز سالجاری تاکنون قطعی آب در استان زنجان رخ نداده و با اینکه شاهد خشکسالی در استان هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان با بیان اینکه برای مقابله با خشکسالی باید جلوی انشعابات غیر مجاز در استان گرفته شود، گفت: انشعابات غیرمجاز در روستاها زیاد است.

جزءقاسمی با بیان اینکه مردم در روستاها مصرف آب را به هیچ وجه مدیریت نمی‌کنند و از آب شرب برای آبیاری و دام استفاده می‌کنند، تاکید کرد: این اصلاً درست و اخلاقی نیست.

وی ابراز داشت: ۳۰ روستای زنجان نیازمند آب‌رسانی سیار است و برای ۱۸ روستا تانکر ثابت نصب شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان گفت: شرکت آب و فاضلاب سه دستگاه سیار برای آب‌رسانی در اختیار دارد و روستاهای زنجان و ماه‌نشان با بیشترین مشکل کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند.

جزء قاسمی با بیان اینکه ۹۰ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب هستند، تصریح کرد: سد تهم زنجان بیش از ۵۱ درصد آب شرب زنجان را تامین می‌کند و دو سد تهم و کینه‌ورس برای تأمین آب شرب شهرهای زنجان، ابهر و خرم‌دره استفاده می‌شود.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0