تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

قوه قضائیه از تشهیر اراذل در چارچوب قانون حمایت می‌کند

  • 11 آبان 1399 - 10:20

دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه از تشهیری که در چارچوب قانون و مقررات انجام شود از نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی حمایت می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات و برنامه‌های ناجا برای مقابله با اراذل و اوباش بیان کرد: مسئله برخورد با اراذل و اوباش از سیاست‌های راهبردی و جدی قوه قضائیه است و حتماً باید با این پدیده که امنیت جامعه را هدف قرار داده، برخورد شود.

وی ادامه داد: چه بسا برخی مأموریت داشته باشند در جامعه ناامنی ایجاد کنند به همین دلیل قوه قضائیه خودش را مکلف می‌داند تا از نیروی انتظامی حمایت کند و ما از نیروی انتظامی به عنوان ضابط خودمان درخواست برخورد با اراذل و اوباش را داریم.

دادستان کل کشور افزود: تأکید بر این است که نیروی انتظامی در چارچوب مقررات و قوانین کار را انجام دهد که لطمه‌ای هم به اقتدار ناجا وارد نشود.

منتظری اظهار داشت: از سوی دیگر، نواقص قانونی در حوزه برخورد و مقابله با اراذل و اوباش داریم که با برخی از دستگاه‌های مربوطه در این مورد صحبت شده تا این نواقص برطرف شود.

وی با اشاره به حاشیه‌های به وجود آمده برای تشهیر یکی از اراذل و اوباش در محله مشیریه تهران گفت: تشهیر (در شهر چرخاندن) امری است که قانون اجازه داده ولی باید در چارچوب قانون و با حکم دستگاه قضائی اجرا شود.

دادستان کل کشور گفت: تشهیر یکی از نحوه‌های مجازات است و نیاز به صدور حکم دستگاه قضائی دارد؛ چنانچه در چارچوب قانون و مقررات انجام شود، نه تنها قوه قضائیه حمایت می‌کند بلکه یکی از مجازات‌هایی را که باید در نظر بگیرد، همان تشهیر افراد است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها