قیر رایگان به پروژه های نوسازی بافت فرسوده هم اختصاص یافت

  • 03 آبان 1399 - 11:41

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از اختصاص قیر رایگان به پروژه های نوسازی و بهسازی بافت های نابسامان شهری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی عبوری در حاشیه بازدید و پیگیری انجام پروژه‌های بازآفرینی شهری اردبیل همراه با علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در جمع خبرنگاران در خصوص تأمین هزینه‌های زیرساختی شهری گفت: تخصیص اعتبار به منظور انجام اقدام مشترک همراه با دستگاه‌های خدمات رسان در مناطق سکونت گاه‌های غیر رسمی و بافت فرسوده اردبیل، تأمین قیر جهت آسفالت معابر سکونت گاه‌های غیر رسمی در اردبیل و پارس آباد، تأمین هزینه ساخت یک مدرسه در ایران آباد، تخصیص اعتبار جهت ساخت و تجهیز فضای سبز در مناطق کم برخوردار اردبیل، بازسازی پیاده راه بازار تاریخی خلخال و تخصیص اعتبار به پروژه قلعه باشی این شهر از جمله مصوبات سفر امروز بود.

وی در ابتدای سخنان خود به مصوبات سفر گذشته به اردبیل اشاره کرد و گفت: بازدید از روند اجرای پروژه‌های سفر قبلی جهت تأمین هزینه‌های تعهد شده وزارت راه و شهرسازی اولین کاری بود که در ابتدای ورود به اردبیل انجام گرفت تا ضمن احصاء مشکلات و روند پیشرفت کار، تعهدات وزارت راه و شهرسازی نیز کامل‌تر شود.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار کشور به بازدید از محلات ایران آباد و عدالت آباد در اردبیل اشاره کرد و گفت: این بازدیدها با هدف اطلاع از نحوه خدمت رسانی به مردم و میزان پیشرفت تعهدات وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری انجام گرفت تا پرداخت‌های تعهد شده مراحل بعدی نیز صورت پذیرد.

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت سکونت گاه‌های غیر رسمی و بافت فرسوده اردبیل اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های مسئولین استانی مصوباتی نیز برای شهرستان‌های خلخال و پارس آباد به تصویب رسید تا با مشارکت وزارت راه و شهرسازی این مناطق نیز آباد شوند.

عبوری از تأمین قیر برای آسفالت مناطق سکونت گاه‌های غیر رسمی در اردبیل خبر داد و گفت: تأمین قیر رایگان و هزینه آسفالت و بهسازی معابر شهرستان پارس آباد از جمله مصوبات سفر امروز بود.

هم چنین تأمین هزینه ساخت یک مدرسه در منطقه ایران آباد اردبیل نیز در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار گرفت.

وی به پروژه‌های شهرستان خلخال نیز اشاره کرد و گفت: هزینه بهسازی پیاده راه بازار تاریخی خلخال نیز از جمله مصوبات جلسه امروز بود که وزارت راه و شهرسازی متعهد به انجام این پروژه شد. هم چنین تخصیص اعتباری به پروژه قلعه باشی شهر خلخال نیز صورت خواهد پذیرفت.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به ایجاد فضای سبز در اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: هزینه اجرا و تجهیز فضای سبز زمین‌هایی که شهرداری بدین منظور به تملک درآورده است از دیگر مصوبات سفر امروز بود که قرار شد وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی آن را انجام دهند.

وی از اجرای پروژه‌های کوچک شهری جهت تحرک بخشی به توسعه شهری در بافت‌های فرسوده و سکونت گاه‌های غیر رسمی خبر داد و گفت: تخصیص اعتباری نیز جهت تأمین هزینه برخی پروژه‌های دستگاه‌های خدمت رسان در سکونت گاه‌های غیر رسمی اردبیل انجام می‌گیرد.

عبوری در پایان سخنان خود به تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۷۶۰ پروژه از طریق این تبصره در کشور در حال اجرا است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0