قیمت‌ها در بازار خودرو ریزشی شد/ کاهش ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومانی

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه نوسان نرخ ارز در قیمت خودرو تاثیر می گذارد، گفت: طی امروز قیمت خودروهای داخلی تا ۱۰ میلیون تومان و خارجی ها تا ۴۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

سعید موتمنی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تاثیر کاهش نرخ دلار بر بازار خودرو، اظهار داشت: نوسانات نرخ ارز ارتباط نزدیکی با قیمت خودرو دارد، وقتی اتفاقی در بازار ارز رخ می دهد، به سرعت تاثیر خود را در بازار خودرو نشان می دهد. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو افزود: قیمت خودرو در بازار صرفا از روی کاغذ اعلام و بالا و پایین می شود و معامله ای روی  نرخ های بالا انجام نمی شود؛ اما طی دیروز و امروز با توجه به اینکه نرخ دلار به سمت کاهشی شدن حرکت می کند، قیمت های کاغذی خودرو نیز در حال ریزش است.

به گفته وی، طی امروز نرخ خودرو چه در بازار خودروهای نو و چه کارکرده  داخلی و  خارجی ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اگر نرخ دلار به همین صورت ریزش کند، قیمت ها در بازار خودرو کاهش می یابد.

وی بار دیگر تاکید کرد: مدتی است در بازار خودرو قیمت ها به صورت سلیقه ای اعلام می‌شود اما هیچ خرید و فروشی روی این نرخ ها انجام نمی شود.

موتمنی تصریح کرد: بازار خودرو از بیستم شهریور به این سو قفل شده و خرید و فروش در این بازار به صفر رسیده است. از نظر خریداران قیمت ها در بازار غیرمنطقی است و مصرف کنندگان تمایلی به خرید ندارند.

وی افزود: مردم به خودرو به چشم یک کالای سرمایه ای نگاه می کنند و در حال حاضر هیچ درج شده است؛ البته قیمت ها شناور بوده و به عنوان مثال برای خودروی پراید ۱۳۱ هم قیمت ۱۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هم قیمت ۱۱۷ میلیون تومان دیده می شود. همچنین برای خودروی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ دو نرخ ۲۴۴ میلیون تومان و ۲۳۸ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

خودروقیمت ۲۷ مهرقیمت ۲۹ مهر
ساینا۱۷۳ میلیون تومان۱۶۴ میلیون تومان
سایپا ۱۳۱۱۳۰ میلیون تومان۱۲۲ میلیون تومان
تیبا صندوق دار۱۵۷ میلیون تومان۱۵۰ میلیون تومان
تیبا هاچ بک۱۶۲ میلیون تومان۱۶۱ میلیون تومان
پژو ۴۰۵۲۴۰ میلیون تومان۲۳۰ میلیون تومان
سمند سورن۲۸۵ میلیون تومان۲۷۵ میلیون تومان
دنا معمولی۳۱۸ میلیون تومان۳۱۴ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۲۴۷ میلیون تومان۲۴۴ میلیون تومان

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0