تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

قیمت بیت کوین به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسید

  • 16 آبان 1399 - 17:02


در معاملات شب گذشته قیمت هر توکن بیت کوین به خاطر شرایط نابسامان پیش آمده ناشی از تنش‌های انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسید.


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، در معاملات شب گذشته هر توکن بیت کوین بیش از 14 هزار و 900 دلار قیمت گذاری شد که از ابتدای سال 2018 تا کنون به شمار می‌رود.

دلیل رشد ارزش بیت کوین بحران پیش آمده در فضای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا و امید بیت کوین داران به اجرای یک بسته کمک اقتصادی بزرگ در آمریکاست.

اجرای این بسته می‌تواند به رشد ارزش دارایی‌های دیجیتال منجر شود.

از روز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا تا کنون قیمت بیت کوین 10 درصد رشد کرده است. در معاملات دیروز هم این عدد 5.4 درصد بالا رفت و به 14 هزار و 930 دلار رسید.

از طرف دیگر انتظار می‌رود شاهد رشد بورس‌های بین‌المللی هم باشیم.

آنتونی پمپیلیانو، سهامدار و جزو بنیانگذاران مؤسسه مورگان کریک، می‌گوید بیت کوین بزرگترین برنده اوضاع کنونی شاخص‌های کلان اقتصادی در آمریکا است.

طی هفته‌های گذشته قیمت بیت کوین روندی صعودی را در پیش گرفته و یکی از دلایل آن اعلام شرکت پی‌پل، مبنی بر فراهم کردن امکان خرید با استفاده از ارزهای مجازی در بستر پرداخت خود بوده است.

البته بیت کوین داران روی افزایش قیمت این دارایی دیجیتال پس از روی آوردن بانک‌های مرکزی کشورها به قانونمندتر کردن معاملات آن حساب کرده‌اند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها