قیمت کالاهای ۳ اتحادیه در کرمان به صورت آنلاین اعلام می شود

  • 01 آبان 1399 - 7:17

کرمان – رئیس صمت شمال استان کرمان گفت: در جلسه استانی تنظیم بازار قرار بر این شد که ظرف ۲ هفته آینده قیمت اقلام و کالاهای سه اتحادیه به صورت آنلاین در دسترس مردم قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حسینی نژاد چهارشنبه شب در جمع خبرنگارن با اشاره به بحث صادرات در استان کرمان گفت: پیش بینی می کنیم نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش صادرات داشته باشیم.

وی ادامه داد: از مجموع صادرات انجام شده در نیمه سالجاری در استان بالای ۴۵ درصد آن مربوط به صادرات پسته بوده است اما پیش بینی می کنیم محدودیت های ایجاد در بحث صادرات پسته استان در نیمه دوم سال برطرف و مشکل دپوی پسته نیز مرتفع شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اظهار کرد: کارت های بازرگانی باید رفع تعهدات ارزی شوند. در استان نزدیک به ۶۵۰ کارت داریم از طرف دیگر این فرصت داده شد که تا تاریخ ۳۰ آبان صادرکنندگان برای رفع تعهد ارزی خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه سهم صادرات غیر نفتی استان کرمان در کشور ۴.۸ درصد است، اضافه کرد: ۶ بانک طرف پرداخت تسهیلات صادراتی هستند که همه صادرکنندگان می توانند از این ظرفیت استفاده کرده و از طریق ثبت نام در سامانه بهینه یاب اقدام کنند.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه یکی از خواسته های مردم علاوه بر نظارت، در جریان قرار گرفتن قیمت برخی از کالاها است چرا که برخی اقلام روزانه تغییر قیمت دارند، تصریح کرد: با توجه به جلسه استانی تنظیم بازار قرار بر این شد که ظرف ۲ هفته آینده قیمت اقلام و کالاهای سه اتحادیه از جمله نانوایی و میوه و تره به صورت آنلاین در دسترس مردم قرار بگیرد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0