تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

لاپورت در دو راهی فرانسه و اسپانیا، کدامیک را برگزید؟

  • 22 اردیبهشت 1400 - 14:48


آیمریک لاپورت با وجود تولد در خاک فرانسه، به نظر می رسد تصمیمش را گرفته و با تیم ملی اسپانیا به یورو ۲۰۲۰ می رود.


به گزارش خبرگزاری فارس، آیمریک لاپورت به نظر می رسد، تصمیمش را برای بازی در سطح ملی گرفته است. منابع نزدیک به بازیکن ۲۷ ساله نقل می کنند لاپورت می خواهد در سطح ملی برای اسپانیا بازی کند.

*تصمیم در سطح ملی

این تصمیم در حالی است که لاپورت در اژن فرانسه در تاریخ ۲۷ مه سال ۱۹۹۴ به دنیا آمد. او که مدافع میانی توانمندی است، در تیم های ملی زیر ۱۷ تا ۲۱ ساله های فرانسه بازی کرده است اما سابقه حضور در تیم ملی بزرگسالان فرانسه را ندارد.

در اوت ۲۰۱۶ آنگونه که رسانه ها گزارش کردند، از طرف خولن لوپتگی، سرمربی وقت اسپانیا به حضور در تیم ملی اسپانیا دعوت شد.

اما در آن هنگام منتظر دعوت از سوی دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه بود. لاپورت گمان می کرد برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به تمرینات خروس های آبی دعوت می شود.

حتی برای دو بازی انتخابی مقابل بلغارستان و هلند نیز دعوت شد اما به علت آسیب دیدگی نتوانست در اردو حضور یابد و برای تیم ملی فرانسه بازی های اولیه خود را انجام دهد.

*فرصتی که از دست رفت

پس از آن دیدیه دشان او را برای مسابقات جام جهانی برنگزید. در اوت ۲۰۱۹ البته با دعوت از این مربی برای همراهی و بازی های مقابل آلبانی و آندورا مواجه شد اما باز گرفتار مصدومیت شد. او تصمیم گرفت دیگر به حضور در تیم ملی فرانسه فکر نکند و دنبال تیم ملی دیگری باشد.

طبق اعلام برخی رسانه های انگلیسی، لاپورت شرایط حضور در تیم ملی اسپانیا را دارد. به خصوص که اجدادش در بارسلونا به دنیا آمدند. همین مساله باعث شد که او در سال ۲۰۱۰ ترغیب به حضور در آکادمی بیلبائو شود.

طبق همین گزارش ها، گذرنامه اسپانیایی وی درست شده و حالا مجاز است که برای تیم ملی اسپانیا بازی کند.

با توجه به این اتفاق، به نظر می رسد وی از سوی اسپانیایی ها برای حضور و همراهی در یورو ۲۰۲۰ دعوت شود.

انتهای پیام/آیمریک لاپورت با وجود تولد در خاک فرانسه، به نظر می رسد تصمیمش را گرفته و با تیم ملی اسپانیا به یورو ۲۰۲۰ می رود.

خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها