تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده به صورت یک فوریتی بررسی می‌شود

  • 05 آبان 1399 - 11:13

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت یک فوریتی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با درخواست دو فوریت لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده مخالفت کردند و بر این اساس این لایحه به صورت یک فوریتی مورد بررسی قرار می گیرد.

هادی قوامی درجلسه امروز مجلس شورای اسلامی درباره این درخواست، گفت: لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده تکلیف ۹۰ هزار میلیارد تومان بر ارزش افزوده و ۳۰ هزار میلیارد تومان عوارض شهرداری ها و دهیاری ها را تعیین می کند.

معاون پارلمانی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اینکه از ابتدای مهر، مهلت اجرای این قانون به پایان می رسد لازم است این قانون را برای یک سال دیگر تمدید کنیم.

سیدمحسن دهنوی نیز در مخالفت با درخواست دو فوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده ۵ ساله بوده و دائم در حال تمدید است این در حالی است که مجلس این لایحه را اصلاح و تصویب کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایرادات این قانون از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس برطرف شده، اظهار داشت: با توجه به اینکه در مصوبه جدید تکالیف مهمی برای دولت در نظر گرفته شده، لازم است تا زمستان امسال برخی از این موارد اجرا شود و بر این اساس تمدید این قانون می تواند اجرای تکالیف از سوی دولت را به تعویق بیندازد.

سیدناصر موسوی لارگانی هم در مخالفت با درخواست دو فوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: از مجلس نهم تاکنون، دولت هر سال درخواست تمدید این قانون را می کند در حالی که مدت زمان اجرای آزمایشی این قانون ۵ سال بوده است.

وی تصریح کرد: دولت متاسفانه به وظایف خود عمل نمی کند و حاضر نیست در زمان مقرر لایحه را به مجلس ارائه کند و با تمدید این قانون، انگیزه دولت برای ارائه لایحه در زمان مقتضی از دست می رود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها