تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

لایروبی رودخانه‌های اوشان فشم و میگون جهت پیشگیری از سیل انجام شد

  • 15 آبان 1399 - 14:28

شمیرانات- شهردار اوشان، فشم و میگون از لایروبی رودخانه‌های اوشان فشم و میگون جهت پیشگیری از سیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ریاحی ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از سه پروژه عمرانی لایروبی رودخانه‌های اوشان، فشم و میگون و همچنین لایروبی کانال شهری میگون از لایروبی رودخانه‌های اوشان فشم و میگون جهت پیشگیری از سیل خبر داد و اظهار داشت: لایروبی رودخانه نه‌تنها باعث زیبایی و پاکسازی رودخانه از زباله‌های موجود می‌شود، بلکه هنگام وقوع سیل و بارش سنگین باران نیز نقش بسزایی دارد و می‌تواند از وقوع بحران تا حد زیادی جلوگیری کند.

شهردار اوشان، فشم و میگون افزود: چند روزی هست که لایروبی رودخانه‌های منطقه اوشان، فشم و میگون را در دستور کار خود داریم و این پروژه‌های عمرانی پیشرفت مناسبی داشته‌اند.

وی گفت: لایروبی رودخانه‌های منطقه علاوه بر کنترل سیل، با هدف حفاظت از رودخانه در مقابل تعرض به حریم و بستر آنها، کاهش خسارات احتمالی سیلاب، بهبود وضع زندگی ساکنان حاشیه رودخانه صورت می‌گیرد.

ریاحی بیان کرد: سنگ و زباله‌های موجود در کف رودخانه‌ها باعث بالا آمدن کف رودخانه شده بود.

شهردار اوشان، فشم و میگون با بیان اینکه گاهی اوقات بالا آمدن کف رودخانه باعث تغییر مسیر آب رودخانه می‌شود گفت: برای آن قسمت از رودخانه که لایروبی در حال انجام است، برنامه‌هایی نیز در زمینه گردشگری و زیباسازی داریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت رودخانه‌ها بسیار مناسب شده و این اتفاق باعث کسب رضایت شهروندان و اهالی منطقه شده است.

ریاحی بیان کرد: شهرداری اوشان، فشم و میگون برنامه‌های زیادی را در راستای زیباسازی منطقه و همچنین کسب رضایت شهروندان در دستور کار خود دارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها