لزوم ارتقای بهره‌وری فعالیت های کلیدی وزارت کار

  • 01 آبان 1399 - 12:31

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت‌: ارتقای بهره‌وری فعالیت‌های کلیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار اثرگذاری بر ارتقای بهره‌وری سایر بخش‌های اقتصادی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان ملی بهره‌وری، نشست کمیته بهره‌وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور محمد شریعتمداری برگزار شد. در جلسه کمیته راهبردی ارتقای بهره‌وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور محمد شریعتمداری و معاونان او برگزار شد، فاطمه پهلوانی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران و بهروز محمودی، معاون راهبری هم برای استماع گزارش رئیس و دبیر کمیته بهره‌وری این وزارتخانه، حضور داشتند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر لزوم همکاری بیشتر همه‌ی معاونت‌ها و سازمانهای تابعه در استقرار چرخه بهره‌وری گفت: ارتقای بهره‌وری فعالیت‌های کلیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار اثرگذاری بر ارتقای بهره‌وری سایر بخش‌های اقتصادی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با تاکید بر اهمیت مفهوم بهره‌وری به‌منظور تحقق اهداف دستگاه‌های پویای کشور، گفت: مأموریت وزارتخانه ما ناظر به ابعاد پیچیده و گسترده‌ای است که ارتقای بهره‌وری هریک از آنها در حوزه بازار کار، رفاه اجتماعی و توسعه بخش تعاون، مستلزم تقویت دقیق مفهوم بهره‌وری و تبیین درست شاخص‌های ارزیابی بهره‌وری است.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران هم با اشاره به رویکرد سازمان ملی بهره‌وری ملی ایران در پایش عملکرد بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی کشور مبتنی بر شناخت مسائل و ریشه‌یابی آنها جهت تدوین برنامه‌های ارتقای بهره‌وری بر اهمیت حوزه فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیر و تکامل بهره‌وری ایران تاکید کرد.

پهلوانی ضمن تشریح نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اقتصاد کشور گفت: با توجه به وسعت حوزه عملکردی این وزارتخانه، باید تمام سازمان‌های تابعه این دستگاه بزرگ، به‌صورت هماهنگ و حرکت متوازن در مسیر استقرار چرخه بهره‌وری گام بردارند.

وی ابراز امیدواری کرد که مدیران دستگاه‌های اجرایی توجه بیشتری نسبت به وظایف مرتبط با بهره‌وری یافته‌اند.

وی به تفکیک دو حوزه اقتصادی و نظام اداری برای پیشبرد بالاتر حوزه بهره‌وری پرداخت و گفت: رویکرد پایین به بالا برای ارتقای بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی کشور مهمترین وجه تمایز راهنمای اجرایی ابلاغی سال ۱۳۹۶ سازمان ملی بهره‌وری ایران است.

پهلوانی گزارشی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور در فاز جدید استقرار چرخه بهره‌وری ارائه و تاکید کرد: از مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهم با جدیت و الویت‌گذاری بر مقوله ارتقای کارایی و اثربخشی حوزه فعالیت خود تاکید کنند.

در این نشست محمد کبیری رئیس کمیته بهره‌وری این وزارتخانه و جواد رضوی دبیر کمیته از فعالیت‌های انجام شده برای تهیه برنامه ارتقای بهره‌وری این دستگاه بزرگ اجرایی کشور گزارشی ارائه کردند.

در بخش دیگری از جلسه سازمان بهزیستی کشور از استقرار چرخه بهره‌وری با رویکرد مسئله‌شناسی مطابق با دستورالعمل‌های ۵-۷ راهنمای اجرایی ابلاغی توسط سازمان ملی بهره‌وری ایران گزارشی ارائه کرد.

همچنین سایر معاونین و رؤسای سازمان‌های تابعه نیز به بیان نقطه‌نظرات خود در خصوص محدودیت‌ها و راهکارهای ارتقای بهره‌وری توسط این وزارتخانه پرداختند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0