شهرستان ها

لزوم ارتقای وضعیت خدمات‌رسانی به بیماران خاص در البرز

البرز – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: ارتقای وضعیت بیماران خاص به علت شرایط ویژه‌ای که دارند باید توسط دستگاه‌های ذی‌ربط به صورت جدی پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی ولی‌پوری عصر شنبه در دومین جلسه کمیته بیماران خاص استان البرز اظهار کرد: با وجود برخی قوانین دست و پار گیر باید با اجماع نظر به حل مشکلات بیماران خاص استان بپردازیم.

وی بیان کرد: بعضی از بیماری‌های خاص درمان دائمی ندارند و ممکن است که آخر عمر این بیماری‌ها را داشته باشند، بنابراین باید با برنامه‌ریزی صحیح از مشکلات آنها بکاهیم این کار یکی از مهمترین وظایف ما محسوب می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز تصریح کرد: بیماران خاص مشقت‌های بسیاری را در تهیه دارو و درمان متحمل می‌شوند، بنابراین باید با ارائه خدمات مناسب به آنها مشکلی به مشکلات آنها اضافه نکنیم.

وی بر لزوم همکاری همه دستگاه‌های دست‌اندرکار و متولی تاکید کرد و گفت: تمامی نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط باید همکاری لازم را انجام دهند و در جلسه آینده آمار تفکیکی به صورت شفاف توسط دانشگاه علوم پزشکی از بیماران خاص تهیه شود.

ولی پوری اظهار کرد: مکاتبه‌ای توسط علوم پزشکی با وزارتخانه متبوع برای دسترسی به سامانه یادشده تهیه و رونوشت به استانداری ارسال شود.

ولی پوری بیان کرد: جلسه آینده همه دستگاه‌های متولی خدمات ارائه شده را به تفکیک اعم از تعداد بیماران، انواع ارائه خدمات ارائه کنند.

وی متذکر شد: تشکیل کارگروه خیرین برای بیماران خاص و نادر در البرز برای پیگیری مشکلات این قشر در دستور کار قرار گیرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا