• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

لزوم افزایش اعتبارات در حوزه محرومیت زدایی

  • 24 خرداد 1400 - 17:00

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اهمیت اعتبارات مرتبط با موضوع محرومیت زدایی گفت: این اعتبارات به مراکز درمانی جمعیت هلال احمر و برای حل مشکلات درمانی مردم سوق داده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی در جلسه شورای مدیران که با حضور مدیران ستادی و استانی برگزار شد گفت: از همه دوستان ستادی و سازمانی برای انجام عملکرد خوب در سه ماه ابتدایی ۱۴۰۰، علی‌رغم تنگناهای مالی سپاسگزار هستیم که این اقدامات همواره منشأ خدمات خیر و ارزشمند بوده است.

همتی با انتقاد از کندی روند تبدیل وضعیت امدادگران با درجه ایثار افزود: تبدیل وضعیت امدادگران با درجه ایثار موضوعی است که باید تا پایان اسفندماه سال گذشته انجام می‌شد، انتظار داشتیم که همه امدادگران دارای درجه ایثار که شرایط و تعدادشان بررسی و اعلام‌شده بود تاکنون جذب‌شده باشند اما در برخی استان‌ها هنوز تعدادی از امدادگران تبدیل وضعیت نشده‌اند، بنابراین ظرف یک هفته و تا پایان خردادماه همه امدادگران دارای شرایط باید تعیین تکلیف شوند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اهمیت اعتبارات مرتبط با موضوع محرومیت‌زدایی گفت: محرومان بسیاری در کشور، دچار مشکلات دارو و درمان هستند و این اعتبارات بهتر است به مراکز درمانی جمعیت هلال‌احمر سوق داده شود. این مهم با دستور دبیرکل و پیشنهادها و نظارت رئیس سازمان داوطلبان انجام شود تا با افزایش اعتبارات، موجب کاهش رنج محرومان شویم.

وی در خصوص لزوم ارتقا کیفی خدمات و فعالیت داروخانه‌های هلال‌احمر در کشور گفت: بهترین داروخانه‌ها و کلینیک‌ها در اختیار جمعیت هلال‌احمر است و ضروری است، ساماندهی مجدد و جانمایی مناسب شهری به منظور ارتقا خدمات داروخانه‌ها در اولویت قرار گیرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برخی پروژه‌های ناتمام در شرکت سرمایه‌گذاری هلال گفت: بیش از یک دهه از واگذاری برخی پروژه‌ها به این شرکت می‌گذرد اما هنوز ناتمام مانده که لازم است واکاوی و بررسی بیشتری در این زمینه انجام شود؛ اولین اولویت، رفع موانع است و پس از آن، بررسی و واکاوی سپردن امورات پروژه‌ها به استان‌هایی است که می‌توانند در مدت کمی به آن رونق دهند.

همتی در خصوص فروش املاک جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: اجرای مولدسازی به منظور تبدیل املاک هلال احمر به احسن، موضوعی است که موانعی بر سر راه دارد اما بر اساس قانون، جمعیت هلال‌احمر مجوز فروش املاک در اختیار خود را دارد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه انتخابات، موضوع بسیار مهمی برای سرنوشت و پیشرفت کشور است و حضور جمعیت هلال‌احمر پای صندوق‌های رأی موجب رونق انتخابات خواهد شد، گفت: من از همه مردم خصوصاً کارکنان، امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و جوانان عزیز هلال‌احمر دعوت می‌کنم حضور پرشوری در انتخابات داشته باشند، البته مجدداً تأکید می‌کنم هیچ‌کدام از اعضا و مدیران هلال‌احمر نباید از امکانات جمعیت برای فعالیت سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری، شورای شهر یا انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس استفاده کنند و به‌هیچ‌وجه نباید حاشیه‌ای ایجاد شود.

در خصوص حضور جوانان داوطلب هلال‌احمر پای صندوق‌های اخذ رأی سراسر کشور گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها، جوانان هلال‌احمر باید در مدت رأی‌گیری در شعب اخذ رأی سراسر کشور حاضر باشند.

همتی در ادامه گفت: در طرح «حامیان سلامت» در هر شعبه اخذ رأی حداقل دو نفر از جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر حضور دارند، با توجه به وجود حدود ۷۰ هزار شعبه اخذ رأی در کشور، ۱۴۰ هزار جوان عضو جمعیت هلال‌احمر در این طرح حضور فعال خواهند داشت.

وی افزود: در این طرح، جوانان داوطلب هلال‌احمر با ارائه توصیه‌های بهداشتی به رأی‌دهندگان و نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، به پیشگیری از گسترش کرونا کمک می‌کنند.

همتی در خصوص واکسینه شدن جوانان عضو هلال‌احمر گفت: بر اساس مذاکرات انجام‌شده، جوانان هلال‌احمر نیز مانند دیگر افرادی که پای صندوق‌های رأی حضور دارند، واکسینه خواهند شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در پایان ضمن تقدیر از جوانان هلال‌احمری که در این طرح حضور خواهند یافت گفت: تنها وظیفه اعضای هلال‌احمر، نظارت بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی، ارائه توصیه‌های بهداشتی به رأی‌دهندگان، نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و در مواردی توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده است و جوانان هلال‌احمر به‌هیچ‌عنوان در مسائل داخلی شعبه مانند تعرفه نویسی، مهر کردن شناسنامه و …دخالتی ندارند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.