تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

لزوم تجدیدنظر در روابط اقتصادی و دیپلماتیک با کشور فرانسه

  • 06 آبان 1399 - 10:04


سازمان دارالقرآن‌الکریم در بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدام دولت فرانسه مبنی بر اهانت به پیامبر (ص) خواستار برخورد قاطع و تجدید نظر جدی در روابط دیپلماتیک و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشور فرانسه شد.


به گزارش خبرگزاری فارس سازمان دارالقرآن‌الکریم در بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدام دولت فرانسه مبنی بر اهانت به پیامبر (ص) خواستار برخورد قاطع و تجدید نظر جدی در روابط دیپلماتیک و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشور فرانسه شد.

متن بیانیه به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ (انبیا-۱۰۷)

اهانت دوباره رژیم بی‌کفایت فرانسه این بار توسط رئیس‌جمهور دست‌نشانده، بی خرد و لجوج آن در اقدام نابخردانه و حمایت از توهین یکی از نشریات این کشور به پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم آن هم در ماهی که به نام ایشان زینت گرفته است بار دیگر خشم و انزجار عمومی مسلمین جهان را برانگیخت و امریکا و هم پیمانانش را یک گام دیگر به سوی نابودی و فلاکت نزدیک کرد. این اقدام وقیح و گستاخانه که از آن به نام آزادی بیان یاد شده، نشان از اسلام‌ستیزی عملی و خامی مکرون در سیاست است که به ظاهر ارکان دین مبین اسلام و مقدسات مسلمین جهان را نشانه گرفته ولی در باطن تیری است که آمریکای جنایتکار و صهیونیسم رو به اضمحلال را هدف گرفته و نشانی واضح از افول بیچارگی و سرافکندگی طرفداران به اصطلاح آزادی بیان اروپایی و سردمداران دروغین دفاع از حقوق بشر است. آزادی بیانی که در غرب به هر فردی اجازه می دهد وجود خدا، حقیقت مسیح علیه السلام، موسی علیه السلام و تمام انبیاء را به چالش بکشد ولی همان فرد قادر نخواهد بود صحت اطلاعات را که در مورد هولوکاست منتشر می شود زیر سوال ببرد!

ممنوعیت پرداختن به هولوکاست در جوامع غربی و آزادی برای اهانت به ادیان الهی تناقض عجیبی است که کشورهای غربی و اروپایی حتی زحمت توجیه آن را به خود نمی‌دهند!

سازمان دارالقرآن الکریم نیز همصدا و هم پیمان با دیگر مسلمانان جهان این اقدام شوم و شنیع را قویاً محکوم از مسئولین کشور به خصوص دست اندرکاران سیاست خارجی، برخورد قاطع و تجدید نظر جدی در روابط دیپلماتیک و اقتصادی با کشور فرانسه را خواستار است و از تمامی امت مسلمان و پیروان پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله و سلم به خصوص جامعه قرآنی کشور می‌خواهد تحت لوای پرچم اسلام و قرآن کریم اتحاد و انسجام خود را حفظ و با درایت و بصیرت همچون گذشته مشتی محکم بر دهان یاوه گویان و ایادی استکبار جهانی بکوبند.

سازمان دارالقرآن الکریم
ششم آبان ماه ۱۳۹۹

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها