تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

لزوم تسلط بر اقتصاد آموزش و حوزه سلامت توسط رئیس جمهور آینده

  • 25 خرداد 1400 - 13:35

قزوین-دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: انتظار می‌رود برای حل مشکلات کشور رئیس دولت سیزدهیم فردی مسلط بر امور اقتصادی، آمورش و سلامت و نیز یک استراتژیست بین المللی باشد.

فاطمه محمدبیگی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بایدها و نبایدها رئیس‌جمهور آینده اذعان کرد: ما نیازمند رئیس‌جمهوری هستیم که در حوزه آموزشی کشور یک گام ویژه در راستای گام دوم انقلاب بردارد و سطح و کیفیت آموزش را بهبود ببخشد.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور آینده باید در حوزه سواد سلامت، رسانه، اجتماعی و محیط زیست آموزش ویژه برای مردم برنامه‌ریزی کند که با بودجه، اعتبار و برنامه راهبردی ممکن است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورا اسلامی بیان کرد: رئیس جمهور منتخب باید مسائل حوزه سلامت به طور ویژه و مدیریت ستاد کرونا را در ساختار دچار تحولات جدی کند تا بتوان از تمام ظرفیت‌ها کشور برای مقابله با ویروس کرونا استفاده کرد.

این مسئول تاکید کرد: رئیس‌جمهور آینده باید به سرعت و در همان ابتدا مسئله کرونا را مدیریت کند و واکسیناسیون همه افراد کشور را در اولویت قرار دهد و همچنین از طرح‌ها پیشگیرانه برای قطع زنجیره‌کرونا بهره ببرد.

عضو کمیسیون بهداشت‌ودرمان‌مجلس‌یازدهم شورا اسلامی با اشاره به اینکه آگاهی‌اجتماعی نیاز امروز کشور است، اضافه کرد: ما نیازمند رعایت مقررات و حقوق شهروندی هستیم همچنین باید بخش‌ها مد و لباس ایرانی اسلامی، قاچاق کالا و ارز مدیریت شود تا مشکلات کشور حل شود.

وی ابراز کرد: نیازمند رئیس‌جمهور هوشمندی هستیم که با داشتن روحیه‌جهادی، سرعت خدمت‌رسانی به مردم را با توجه به سوتدبیری‌ها اخیر بالا برده و با انتصاب مدیران جوان، متخصص و متعهد خلاءها گذشته را جبران کند.

محمدبیگی تصریح کرد: رئیس‌جمهور بعدی باید افکار رو به جلو داشته باشد و بتواند طراحی عملیاتی در هر زمینه ارائه دهد، همچنین مردمی باشد و برای مردم کار کند و رضایت الهی را در نظر بگیرد و دست از نشستن در اتاق‌شیشه‌ای کشیده و با قوه مقننه ارتباط داشته باشد.

وی توضیح داد: رئیس‌جمهور کنونی در یک سال گذشته تنها یک‌بار به مجلس آمده‌اند درحالی که توقع داریم ایشان ارتباط تنگاتنگ با قوه مقننه داشته باشد و با برنامه ریزی در جلسات سه قوه شرکت کند تا بتواند از چالش‌ها پیشرو عبور کند.

وی با بیان ظرفیت بی‌شمار کشور اظهار کرد: رئیس دولت باید کسی باشد که به اجرای سیاست‌ها نظام، جهش تولید مسکن، مسائل عمرانی‌کشور، ارتقا سطح اشتغال و کارآفرینی، فرصت‌ها ویژه پنجره جمعیتی، استفاده از جوان‌ها خلاق در سن کار برای ارتقا سطح تولیدات کشاورزی، صنعتی و دامی و محصولات مختلف استراتژیک در صنایع دفاعی و هوا فضا توجه کند و همچنین مسائلی چون جهش ویژه شرکت‌ها دانش‌بنیان، فرصت‌ها بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی و پایدار کردن تکنولوژی‌ها جدید حائز اهمیت است.

محمدبیگی در پایان یادآور شد: رئیس‌جمهور دولت‌سیزدهم باید آینده نگر باشد، شرایط امروز مرد استراتژیست می‌خواهد که بتواند همه مؤلفه‌های پیشرفت کشور را همزمان دنبال کند و همه فرصت‌ها کشور را در یک جهت هزینه نکند و همچنین فرصت دیپلماسی اقتصادی، تقویت محورمقاومت، حل مشکلات معیشتی مردم و ارتقا سطح اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها