شهرستان ها

لزوم تشکیل کارگروه برای حل مشکلات واحدهای تولیدی آذربایجان غربی

ارومیه – استاندار آذربایجان‌غربی بر رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی استان با تشکیل کارگروه ویژه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصادق معتمدیان در بازدید از برخی واحدهای تولیدی استان اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی مربوطه به ویژه سازمان شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی از توسعه واحدهای موفق تولیدی حمایت و موانع موجود را رفع کنند.

وی با بیان اینکه بیشتر مشکلات واحدی تولید بین واحدها و بانک‌ها است، عنوان کرد: این موارد می‌تواند در کارگروه‌های مربوطه مطرح و نسبت به حل آن اقدام کرد.

معتمدیان با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها در بحث حمایت از تولید بهره برد، اظهارکرد: شرکت‌های تولیدی موفق در آذربایجان‌غربی اگر درخواستی مبنی بر توسعه دارند، باید بدون اتلاف وقت بررسی و موانع موجود در این رابطه رفع شود.

وی در رابطه با اختصاص زمین به برخی از شرکت‌های فعال در آذربایجان‌غربی برای اجرای فاز توسعه، بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی در همین راستا از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره مند شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی در خصوص مشکل پرداخت مالیات، معوقات بانکی و بازگشت ارز حاصل از صادرات به که از عمده مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی در آذربایجان‌غربی است، گفت: تمامی دستگاه‌ها برای رفع این موانع باید هم صدا باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این بازدید با بیان اینکه مصوبات کارگروه رفع موانع تولید لازم الاجراست، گفت: دستگاه‌های خدمات رسان موظف هستند مصوبات این کارگروه را اجرا کنند که تا کنون نیز غیر این عمل نشده است.

نادر صادقی با اشاره به اینکه کارگروه رفع موانع تولید، تنها مختص مرکز استان نیست، اظهار داشت: این کارگروه در بعد شهرستانی نیز فعال است که در ۲ سفر استاندار آذربایجان‌غربی به شهرستان‌های سردشت و چالدران به وضوح می‌توان آن را دید.

در هشتمین بازدید استاندار آذربایجان‌غربی از واحدهای اقتصادی تحت عنوان “یکشنبه تولید” مشکلاتی مربوط به پرداخت‌های مالیاتی، انتقال ارز حاصل از صادرات به داخل کشور، تسهیلات بانکی و نامناسب بودن مسیر منتهی به شهرک صنعتی فاز یک ارومیه در حضور استاندار و تعدادی از مدیران کل هیئت همراه وی، مطرح شد.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا