• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

لزوم تمرکز زدایی و توزیع عادلانه تجهیزات بهداشتی در گیلان

  • 26 خرداد 1400 - 0:05

رشت- رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر لزوم تمرکززدایی و توزیع عادلانه تجهیزات در استان، گفت: این کار باید تسریع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صفری عصر سه شنبه در نشست با مسئولان حوزه بهداشت و درمان گیلان با اشاره به رشد زیرساخت‌های بهداشت و درمان در استان، افزود: شاخص‌های توسعه شهرستانی، استانی و ملی توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان تهیه و جهت پیگیری مطالبات در اختیار نمایندگان گذاشته شود.

وی بر توزیع عادلانه و تمرکز زدایی تجهیزات بخش بهداشت و درمان در گیلان تاکید کرد و گفت: ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در استان گیلان طی یک سال اخیر بهبود یافته است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان تأکید کرد: تمرکز زدایی ها از مرکز به سمت شهرستان‌ها باید تسریع و به صورت منطقه‌ای ارائه شود.

رغبتی در وزارت بهداشت برای اجرای تفاهم نامه با قرارگاه خاتم وجود ندارد

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با اشاره به قرارداد دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه خاتم الانبیا سپاه، افزود: برای اجرای تفاهمات فی مابین دانشگاه با قرارگاه خاتم الانبیا جهت اجرایی شدن پروژه‌های بزرگ حوزه سلامت استان، چندین جلسه با فرمانده قرار گاه برگزار کردیم اما به نظر می‌رسد همکاران وزرات بهداشت رغبت چندانی برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها ندارند.

احمد دنیا مالی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان زحمات زیادی را در جهت استقرار تجهیزات و توسعه بناها طی دو سال اخیر متحمل شده است، گفت: اجرای توافقات قرارگاه سازندگی سپاه با دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌تواند شاخص‌های توسعه استان را به ویژه در افزایش تخت‌های درمانی ارتقا ببخشد.

شفت از نظر بهداشتی و درمانی عقب مانده است

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس نیز در این نشست با اشاره به اقدامات علوم پزشکی از زمان شیوع کرونا تاکنون در استان گیلان، گفت: حوزه بهداشت و درمان گیلان وضعیت خوبی نداشت اما با اقدامات جهادی خوش درخشیده است.

خلیل بهروزی فر با بیان اینکه از روحیه جهادی موجود در دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید استفاده شود، افزود: شهرستان شفت یکی از شهرستان‌های کم برخوردار استان است، خاطرنشان کرد: با امکانات و استعداد موجود باید توجه ویژه ای به شفت بشود.

بهروزی فر از آمادگی وکلای مجلس در جهت حمایت از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و گفت: نمایندگان استان در خدمت علوم پزشکی گیلان هستند و آنچه که در توان هست برای توسعه بهداشت و درمان استان به کار خواهند گرفت.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0