شهرستان ها

لزوم توجه به معماری بومی گیلان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن

رشت- استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت توجه به معماری بومی استان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: زیباسازی منظر و سیمای شهری در قالب اجرای این طرح توجه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح و کلنگ زنی طرح اقدام ملی مسکن با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوب دولت اجرای این طرح است، اظهار کرد: امروز اولین واگذاری اسناد زمین به متقاضیانی که تمایل به ساخت و ساز مستقیم دارند در گیلان انجام شد.

وی با بیان اینکه استان گیلان یکی از استان‌های پیشرو در این زمینه بوده است، افزود: سهمیه استان گیلان در اجرای این طرح واگذاری ۱۳ هزار واحد مسکونی است که دستگاه باید به تعهدات خود در زمان مشخص شده در این زمینه عمل کنند.

استاندار گیلان در ادامه از شهرداران خواست در زمینه صدور مجوز و پروانه ساخت و پایان کار همکاری‌های لازم را داشته باشند، گفت: طراحی ساختمان‌های در طرح اقدام ملی مسکن نیز باید بر اساس اقلیم و نوع معماری استان انجام شود.

وی بر ضرورت توجه به زیباسازی منظر و سیمای شهری در قالب اجرای این طرح نیز تأکید کرد و ادامه داد: امیدواریم با تلاش بخش‌های دولتی و خصوصی شاهد اجرای بخش اعظمی از اجرای پروژه اقدام ملی مسکن گیلان امسال و سال آینده باشیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا