تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

لزوم تکمیل تونل کبیرکوه در استان ایلام

  • 23 فروردین 1400 - 22:05

ایلام-استاندار ایلام بر لزوم تکمیل تونل کبیرکوه در استان ایلام تاکید کرد و گفت: این طرح نقش مهمی در توسعه استان دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر دوشنبه در دیدار با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در وزارت راه و شهرسازی، خواستار پرداخت مطالبات پیمانکاران و تسریع در تکمیل تونل کبیر کوه شد و گفت: همچنین لازم است دولت در خصوص تزریق و تخصیص اعتبارات تکمیل پروژه‌های مسیر اربعین استان از جمله حمیل به ایلام، صالح آباد، مهران و دهلران و … اهتمام لازم را داشته باشد.

استاندار ایلام در ادامه پیگیری اخذ ماده ۲۳ تکمیل مسیر بدره به لومار از سمت قاضی خان، مسیر حمیل به ایلام و مسیر قلاجه به ایوان، تکمیل واریانت چشمه چاهی و محور سرتنگ شباب، تکمیل زیرساخت‌های پایانه برکت شد.

وی گفت: اختصاص اعتبار طرح اقدام ملی مسکن در استان و اختصاص اعتبار برای زیرساخت‌های واحدهای مسکن مهر در استان و همچنین تکمیل برج هنر ایلام از دیگر مطالبات استان ایلام است.

نوذری، تکمیل طرح‌های نیمه تمام را از اولویت‌های مهم استان تا پایان دولت عنوان کرد و گفت: در این میان پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امیدواریم وزارت راه و شهرسازی نیز در این خصوص مساعدت لازم برای تکمیل این طرح‌ها را داشته باشد.

استاندار ایلام اضافه کرد: راه آهن یکی از مطالبات دیرین استان بوده و مردم ایلام خواستار عملی شدن این خواسته مهم هستند.

وی با عنوان این مطلب که شنیدن صدای سوت قطار در ایلام پایانی بر دو دهه مطالبه گری ایلامیان در خصوص این زیرساخت مهم ارتباطی است، بیان کرد: امیدواریم که تا پایان دولت شاهد اقدام اساسی در اجرای فاز اول این پروژه مهم باشیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها